Kladenská střídačka. (Foto: Josef Poláček)

Kdo je v utkání favoritem, bylo patrné od prvních chvil. Hrálo se především na polovině hostí. Skóre nakonec otevřel v 7. minutě Bahenský, který dokončil samostatnou akci Rudovského – 1:0. Po vstřelené brance ale přišel na Kladno lehký útlum a Brod se sice sporadicky, ale přesto začínal dostávat před Lukáše do nebezpečných pozic. V 19. minutě pěkně vypálil z levého kruhu Tenkrát, ale Novák byl na svém místě. O chviličku později ukázal důraz na brankovišti Eberle, který dostrkal puk do branky po střele Kaberleho – 2:0.

I ve druhé třetině se obraz utkání příliš neměnil. Kladno mělo zápas pod kontrolou a nepouštělo hosty příliš do hry. Ovšem ani akce Rytířů příliš hokejového kumštu neukázaly. Únava z rychlého sledu zápasů udělala své a šancím Kladna vždy chyběl ten pověstný krůček. Naštěstí konec prostřední části přinesl domácí obrození. Tenkrát pálil, Novák jeho střelu neudržel a v jeho bezprostřední blízkosti se nejrychleji zorientoval Horna, který upravil na 3:0. Záhy se opět prosadila eskadra Eberle-Kaberle-Pitule. První se do statistik zapsal pěknou střelou z voleje, Tomášové Kaberle a Pitule si připsali další asistenci – 4:0.

Brod se ovšem sympaticky snažil a odměnou hostům byl čestný střelecký zápis z 45. minuty. Boháč střílel z dálky kousek od modré a s přispěním kladenského beka puk doputoval až za záda bezmocného Lukáše – 4:1. Ze strany Brodských to bylo ovšem prakticky vše. Kladno opět rozjelo otáčky naplno a jalo se gólově trestat. Dragoun našel zpoza branky Bahenského a ten se zapsal do střelecké listiny podruhé – 5:1. Definitivní podobu výsledku dala nejhezčí akce duelu. Strnad posunul od mantinelu na Redlicha, který se neukvapil a našel Švaňhala v jednoznačné pozici před odkrytou brankou. Centr čtvrté lajny se nemýlil a přidal šestý gól Rytířů – 6:1

Rytíři Kladno - HC Rebel Havlíčkův Brod 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Bahenský (Rudovský, Dragoun), 19. Eberle (Kaberle, Pitule), 39. Horna (Tenkrát, Stach), 40. Eberle (Kaberle, Pitule), 53. Bahenský (Dragoun), 55. Švaňhal (Redlich, Strnad) – 45. Boháč (Babka). Vyloučení: Škrabák - Šperl, Jílek. Bez využití: Střely na branku: 36:23. Diváci: 1388.

Rytíři Kladno: Lukáš – Kolářík, Kaberle, Lukáč, Růžička, Moravčík, Kehar – Rudovský, Dragoun, Bahenský – Horna, Stach, Tenkrát – Eberle, Pitule, Hořava – Strnad, Švaňhal, Redlich. Trenéři: Čelanský, Kopecký.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Novák – Sedlák, Parýzek, Semrád, Boháč, Kolář, Jelínek, Pavlíček, Sklenička – Babka, Tomek, Chlubna – Rousek, Melka, Maliník – Minárik, Milfait, Kozlík. Trenéři: Jeřábek, Kubát.

Trenéři po zápase

„S výsledkem spokojenost, ale s předvedenou hrou už tolik ne. Nicméně vím sám, že tyto zápasy se těžko hrají,“ konstatoval po výhře 6:1 nad posledním Havlíčkovým Brodem asistent kladenského trenéra Jiří Kopecký.