Kladno má našlápnuto na výbornou! Vyhrálo pětkrát v řadě a na svém kontě má už 15 bodů. Třetí Piráti se tak Rytířům dívají na záda s osmibodovou ztrátou a jsou v nelehké pozici. Pro všechny týmy zůstává ve hře stále ještě 15 bodů a nic není zdaleka hotovo. Rytíři ale mají před posledními pěti zápasy dobrou výchozí pozici. „Věřím, že to nijak nepodceníme už jenom kvůli divákům a kvůli atmosféře, která na Kladně vládne. Je to ale strašně těžké. Spolu s play off je to už osmnáctý zápas během měsíce a půl, což je strašně náročné. Už v play off to bylo na hraně a kluci se museli vydat na 100 %. Únava se stupňuje, ale v domácím prostředí do toho určitě dáme všechno,“ ujišťuje trenér David Čermák.

Kladeňáci udělali důležitý krok na cestě za svým snem v 7. kole, když na severu Čech udolali chomutovské Piráty 3:1! Jaromír Jágr otevřel skóre a když soupeř srovnal, znovu poslal svůj tým do vedení. A to ne jen tak ledajakou brankou! Osmašedesátka přejela celé hřiště, proklouzla mezi beky a ještě si vychutnala brankáře. Kapitán Jakub Strnad pak pečetil do prázdné klece tříbodový zisk. „Byl to velmi důležitý krok. Šlo vlastně o šest bodů, rozdíl mezi námi a Chomutovem mohl být 2 nebo 8 bodů a nakonec to pro nás dopadlo dobře. Čekají nás dva zápasy doma, kde máme vynikající kulisu, jaká na Kladně dlouho nebyla. Toho budeme chtít využít. Kluky to donutí nevypustit jediný souboj. Je už jen na nás, abychom si to uhráli,“ uvědomuje si Čermák.

Hvězdou posledního zápasu se stal bezpochyby legendární Jaromír Jágr, který předvedl u druhého gólu akci jako za svých nejlepších let v NHL. „Vampy si z něj v kabině dělal legraci, že nám připomněl 90. léta, a asi to byla pravda. Takovéto góly dával a ukázal, že je toho pořád schopný. Taky tím odpověděl všem svým kritikům,“ chválil legendu kladenský trenér. Jágr (4+1) je tak díky svému gólovému zápisu v baráži nejlepším kladenským střelcem a spolu s Tomášem Plekancem (1+8), který je nejproduktivnějším hráčem celé prolínací soutěže, táhne Kladno. Důležité body přidává ale také obránce André Lakos (1+5).

Rytíři ale rozhodně nestojí a nepadají jen s výkony svých nejproduktivnějších hráčů. Jedná se o kompaktní tým, kde každý má svoji roli. Nově vzniklá čtvrtá řada přidává týmu na důrazu a dokáže soupeře zamknout v pásmu – za svoji práci tak byla odměněna důležitými góly proti Pardubicím. Obránce Martin Kehar (1+0) zase v posledním duelu předvedl svoji obětavost. Tváří zastavil puk letící k bráně a se zakrváceným obličejem musel zamířit do kabin. Rytíři prostě mají dobře postavenou skládačku, jejímž hlavním stavebním kamenem je skvěle chytající Lukáš Cikánek (92,54 %).


Pardubice můžou přijít o svůj náskok

Dynamo zatím prochází baráží s velikým přehledem a dosud prohrálo pouze jedinkrát! Na domácím ledě totiž nestačilo právě na Kladno a, přestože vedlo, prohrálo poměrem 1:4. Stíhací jízdu Rytířů nastartoval z trestného střílení Linus Svedlund a do vedení poslal Kladeňáky Štěpán Bláha. Vzápětí navýšil Jakub Hajný a Tomáš Plekanec v závěru pečetil do odkryté klece. Kladno tak vrátilo svému soupeři porážku 0:5 z úvodního vzájemného duelu. „První domácí zápas jsme prohráli 0:5, ale úplně to neodpovídalo. U nich jsme zase vyhráli 4:1 a taky to úplně neodpovídalo tomu, jak to vypadalo na ledě. Na druhou stranu oba zápasy byly vyrovnané. My to teď musíme urvat doma,“ má jasno Čermák.

Pardubice odehrály od posledního vzájemného střetnutí jedno utkání, ve kterém si poradily s českobudějovickým Motorem. Po bezbrankové první části poslal domácí Dynamo do vedení Patrik Poulíček a jednalo se o gól vítězný! V závěrečném dějství totiž už jen navýšil na konečných 2:0 Luboš Horký. Pardubičtí hokejisté tak zůstávají na špici tabulky a na svém kontě mají osmnáct bodů. O svůj náskok ale můžou přijít už v neděli! Pokud zvítězí Kladno, dotáhne se s 18 body na první příčku.

Výborné výkony Dynama se podepisují také na individuálních statistikách pardubických hráčů. Petr Sýkora (3+5) je v bodování hned za Tomášem Plekancem a výborně si vedou rovněž Jordann Perret (4+2), Luboš Horký (4+2) a Patrik Poulíček (2+4). K tomu má Dynamo ale ještě čtyři další pětibodové hráče! Síla Pardubic je zkrátka obrovská, zvlášť, když se k tomu přidá brankář Ondřej Kacetl. Ten je jednoznačně nejlepším gólmanem baráže – drží úspěšnost 95,90 % a průměr 1,15 obdrženého gólu na zápas. K tomu přidal navíc tři čistá konta.


8. kolo baráže o Tipsport extraligu Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice se odehraje v neděli 14. dubna od 16:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.