A právě ten se dostal ke střele jako první, jenomže si na gólmana Hrubce nevyzrál. Hosté možná ještě vytřepávali zápas z předešlého dne a v úvodu nestíhali. Za záchrannou brzdu musel zatáhnout i třinecký obránce Hrabal, který šel pykat za podražení. Ovšem i hned po uplynutí jeho trestu dostal dvě minuty Dalecký. Rytíři sice přesilovku ustáli, ale z následného tlaku přeci jen kapitulovali. Cháberu překonal veterán v třineckém dresu Bonk, jehož zásah potvrdil i videorozhodčí. Vyrovnat mohl Macholda, jeho střela ale skončila těsně vedle Hrubcovy branky. Tři minuty před koncem byl vyloučen za podražení Plekanec a jeho faul potrestal druhým gólem v kladenské síti Rákos.

Bohužel mizérie pokračovala i v prostředním dějství. Místo snížení na jednobrankový rozdíl a vrácení se do hry přišel další třinecký direkt. Vyhození obránců Rytířů zachytil Květoň a poslal puk za Cháberova záda potřetí. V průběhu druhé třetiny ještě navíc odstoupil ze hry Tomáš Plekanec a Rytířům čím dál tím více chyběla myšlenka v zakončení.

Ocelářům stačilo ve třetí třetině pouze udržovat vedení a vycházet ze zabezpečené obrany. To se jim dařilo a také dokázali navýšit skóre. V závěru čtyřiapadesáté minuty definitivně rozhodl o výhře hostů dnes dvougólový Rákos a poslal tříbodovou zásilku do moravskoslezského kraje. O čestný zásah Rytířů se v závěru utkání postaral Jágr, který alespoň zmírnil porážku a pokazil Hrubcovi čisté konto.

Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 58. Jágr (Tlustý) - 11. Bonk (M. Růžička, Galvas), 19. Rákos (Hrabal), 26. Květoň, 54. Rákos (Zíb, M. Růžička). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Rozhodčí: Homola, Hribík – Blümel, Barvíř. Diváci: 4 377.

Rytíři Kladno: Chábera - Macholda, Černošek, Majeský, D. Růžička, Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera - Jágr, Plekanec, Tlustý - Kuchejda, Kuchler, Hlaváč - Strnad, Dalecký, Obdržálek - Eberle, Lukáč, Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Oceláři Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský. Trenéři: Turek a Janků.

Trenéři po zápase

Pavel Janků (Třinec): Musím pochválit náš tým. Pravděpodobně jsme odehráli nejlepší zápas v sezoně. Předeveli jsme výborný taktický výkon s perfektním nasazením.

Jiří Kopecký (Kladno): Náš výkon se naopak podobal tomu vůbec nejhoršímu, ve hře panoval zmatek. Třetí gól Třince byl zlomový, od té doby se naše hra úplně zhroutila.