Rytíři, kteří se drží na třetí příčce tabulky, podali proti Ústí nad Labem pěkný ofenzivní výkon, který podtrhuje i střelecká převaha 42:17, přesto inkasovali jako první. Peter Jánský ovšem stou kladenskou brankou v sezoně dokázal srovnat a ve druhé části sám poslal svůj tým do vedení. Slovan však ve třetí části ještě přidal druhou branku a rozhodovat muselo až prodloužení, které bleskově rozsekl Jiří Drtina. Kladno tak získalo dva body za výhru 3:2 po prodloužení. "Byl to po vánoční přestávce docela těžký zápas, nehrálo se nějakých 12 dní. Jsme rádi, že jsme ho nakonec zvládli alespoň za ty dva body. První třetina byla z naší strany taková zahřívací, ve druhé jsme ale měli více odskočit. Kdyby to bylo o dva nebo tři góly, zápas už by se vyvíjel asi jinak. Jenže to se nám nepovedlo, ve třetí části jsme inkasovali a bylo to drama až do konce," hodnotil po utkání kapitán Jiří Burger.

Vzájemná bilance mezi Kladnem a Zubry je letos vyrovnaná, přestože první vzájemný zápas vypadal vcelku jednoznačně. Přerov v domácí areně odskočil v úvodní dvacetiminutovce o dvě branky a ve druhé části svůj náskok zdvojnásobil. Ve prospěch domácích, kteří uštědřili Rytířům porážku 0:4, tehdy hovořila i střelecká bilance 37:19. V odvetě už se modrobílým dařilo daleko lépe. Rytíři byli produktivní, využili tři přesilové hry a zvítězili 6:2.

Nejproduktivnějším kladenským hráčem zůstává Jan Kloz (17+15), který svoji bodovou sbírku rozšířil proti svému bývalému klubu o dvě asistence. Stejně si vedl i druhý muž bodování Rytířů Jiří Burger (8+22), který rovněž dvakrát přesně přihrával. Ve střelecké disciplíně předčil druhého Jakuba Strnada (11+11) Peter Jánský (12+8), který se prosadil do sítě Slovanu hned dvakrát.

Přerov zaznamenal vítězství v posledních pěti domácích zápasech

Zubři si drží výbornou bilanci na domácím ledě a v tabulce jsou aktuálně na pátém místě. Z posledních tří zápasů zvítězili Zubři pouze jedinkrát, když v Českých Budějovicích inkasovali od Tomáše Nouzy pět branek, sami se nedokázali prosadit a prohráli v celkovém součtu vysoko 0:8. Doma proti Benátkám nad Jizerou už si Přerovští vedli lépe, nepovolili soupeři ani gól a vyhráli 2:0. V Havířově Zubr prohrával od úvodní třetiny o dvě branky a po závěrečné siréně musel skousnout porážku 1:4. "Zaspali jsme první třetinu, domácí hráli výborný, agresivní hokej. To byl první důvod, proč nebereme body. Druhým důvodem byly naše špatné přesilovky," prohlásil po zápase asistent trenéra Vladimír Kočara.

Přerovské produktivitě vévodí Vlastimil Dostálek (14+9), který je i nejlepším střelcem svého týmu. Dostálka dále stíhají Roman Pšurný (8+14), který ale odehrál pouze devatenáct utkání, a Milan Procházka (7+15). Z beků si pak vede nejlépe Lukáš Chmelíř (2+17). Co se týče brankářských statistik, nejlepší úspěšnost zákroků má Tomáš Štůrala, který ale odchytal jen čtyři zápasy. Luboš Horčička odchytal převážnou část zápasů a drží si rovněž výborné statistiky.

Utkání 37. kola WSM ligy HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno se odehraje v pátek 30. prosince od 18:00 v přerovské MEO Areně. Utkání můžete sledovat prostřednictvím živého přenosu.