2. kolo DHL extraligy juniorů, o pořadí na 13. – 24. místě – 1. 12. 2018 ČEZ stadion, Kladno

3

Olomouc
2

Rytíři Kladno: Jiroušek – Kvapil, Volráb, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk, Zich – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, O. Bláha, Husarik, Rendla, Filip, Štrombach, Čermák. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.
HC Olomouc: Hasala – Bahounek, Hlaváč, Vosátko, Mader, Rutar, Pírek, Dajčar – Kalač, Handl, Matiaško, Štefka, Hilšer, Tomajko, Mácha, Podlaha, Rosecký, Ministr, Kaplan. Trenéři: Beran, Rech.

Branky a nahrávky: 26. O. Bláha (Husarik), 32. O. Bláha (Filip), 64. Filip (O. Bláha) – 24. Podlaha, 27. Handl (Podlaha). Třetiny: 0:0, 2:2, 0:0 – 1:0. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 43:23. Rozhodčí: Jaroš – Ondráček, Gabriel. Diváci: 60.

Kladenští dostali soupeře hned v úvodu pod tlak, brankář Marek Hasala ale úvodní nápor ustál. Zvýšený pohyb přinesl domácím výhodu přesilové hry, v níž byl ale o něco nebezpečnější soupeř. Na konci rychle založeného protiútoku byl po přihrávce Michala Matiaška zakončující Joshua James Mácha, který ztroskotal na Petru Jirouškovi. V polovině první třetiny se blýskl individuálním průnikem v přesilové hře kapitán Pavel Husarik, ale ani jeho střela z levé strany neměla gólové parametry. I přes střeleckou převahu Rytířů 13:4 branka v prvních dvaceti minutách nepadla.

První gólové oslavy proběhly na začátku dvacáté čtvrté minuty na straně Olomouce. Sólovou akcí se prosadil Josef Podlaha, jenž otevřel brankový účet – 0:1. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Pavel Husarik poslal do zakončení Ondřeje Bláhu, jehož koncovka byla úspěšná – 1:1. O minutu později ale zareagovali opět hosté, vyraženou střelu Josefa Podlahy dopravil do kladenské sítě z hranice brankoviště Tobiáš Handl – 1:2. Blízko trefy na dvoubrankové vedení byl v polovině utkání obránce Matúš Hlaváč, jehož projektil orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Z následné akce ve vlastním oslabení udeřil naopak svou druhou trefou v zápase Ondřej Bláha – 2:2.

Do třetí části vstoupil bleskově Matiáš Matiaško, který ale v úniku nad kladenským brankářem nevyzrál. Poprvé v zápase mohli jít Rytíři do vedení ke konci čtyřicáté sedmé minuty, ale puk se z hole Matyáše Filipa otřel pouze o horní tyč.

Vyrovnané utkání, v němž Kladno přestřílelo soupeře poměrem 43:23, muselo rozhodnout až prodloužení. V jeho závěru Ondřej Bláha našel Matyáše Filipa, který přesnou koncovkou rozhodl o výhře domácích  3:2.