20. kolo DHL extraligy juniorů – 24. 11. 2018 KV Arena, Karlovy Vary

7

0

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth, Klejna, Stejskal, Kořán, Tureček, Novák, Zavřel – Maydl, Prošek, Rozhon, Halberštát, Jiskra, Křehlík, Holub, Hotěk, Černý, Křemen. Trenéři: Eismann, Čejka, Táborský.
Rytíři Kladno: Novotný (35. Jiroušek) – Staněk, Šmatlák, Flachs, Zíka, Veber, Zich – Kraus, Šimek, hašek, Bernat, O. Bláha, Husarik, Rendla, Čermák. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.

Branky a nahrávky: 11. Hotěk (Bernáth, Klejna), 16. Křehlík (Bernáth), 19. Klejna (Hotěk, Jiskra), 27. Křehlík (Bernáth, Kořán), 33. Křemen (Novák, Křehlík), 35. Hotěk (Prošek, Jiskra), 53. Prošek (Hotěk, Novák). Třetiny: 3:0, 3:0, 1:0 – N 1:0. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 50:23. Rozhodčí: Šindel – Brejcha, Sedláček. Diváci: 53.

Gólové hody odstartoval na konci jedenácté minuty Michal Hotěk, který brankou z mezikruží poslal domácí do vedení – 1:0. Následná přesilovka se Kladnu nepodařila, po chybné rozehrávce vytvořili Energetici tlak do kladenské branky a hratelný kotouč doklepl Tomáš Křehlík – 2:0. Ještě před první sirénou navýšil vedení na tříbrankový rozdíl František Klejna, který stál na konci karlovarské kombinace – 3:0.

Ve druhé části zaznamenal pohledný individuální průnik Filip Bernáth, kterého dokázal zastavit kladenský Luboš Novotný. Jeho vyražení ale skončilo přímo na čepeli dojíždějícího Tomáše Křehlíka, jehož dorážka byla bezchybná – 4:0. Převahu Energie potvrdil po polovině utkání v přesilové hře také Adam Křemen – 5:0. O minutu a půl jej následoval Michal Hotěk, jehož střela propadla kladenskému brankáři a puk pomalu doklouzal za brankovou čáru – 6:0. Touto trefou přenechal Luboš Novotný své místo Petru Jirouškovi.

V poslední třetině se kladenští snažili vstřelit alespoň čestnou branku, ale brankář Jakub Kašpar si s třiadvaceti zákroky pohlídal čisté konto. O finální úpravu výsledku se postaral šťastnou trefou Radek Prošek. Jeho střelu z ostrého úhlu si Petr Jiroušek srazil sám za svá záda – 7:0.

V nadstavbě se provinil vysokou holí Matyáš Rendla. A po zvládnuté přesilovce čtyři na tři si Karlovy Vary připsaly i bonusový bod. Trefil se František Klejna.

Co bude následovat?

Kladenští junioři skončili v základní části na posledním, tudíž šestém místě skupiny A. To znamená, že Rytíři budou bojovat o pořádí na 13. - 24. místě s dalšími jedenácti týmy, které se v jednotlivých skupinách umístili na 4. - 6. místě, celkem dva zápasy s každým celkem. Do této části se budou započítávat také výsledky ze základní části.

Na posledních třech místech skončily v jednotlivých skupinách tyto týmy.

Skupina A - Litvínov, Karlovy Vary, Kladno

Skupina B - Mladá Boleslav, Hradec Králové, Havlíčkův Brod

Skupina C - Olomouc, Jihlava, Žďár nad Sázavou

Skupina D - Havířov, Zlín, Přerov

Týmy umístěně po dvaadvaceti odehraných kolech na 13. - 16. místě, budou bojovat o účast v play-off. Výběry umístěné na 17. - 20. místě budou soupeřit o konečné umístění. Do baráže o udržení půjdou celky umístěné na 21. - 24. místě.