19. kolo ELIOD ELD, 2. část – sk. A – 9. 3. 2019 Home monitoring aréna, Plzeň

1

3

HC Škoda Plzeň: Bočan – Hodinář, Jánský, Jiříček, Plecitý, Špaček, Páník, Houdek – Hauser, Soukup, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, Soukup, Holý, Václavík, Kupčo. Trenéři: Vojan, Pejchar.
Rytíři Kladno: Suk – Alscher, Havel, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.

Branky a nahrávky: 44. Holý (Hauser), rozh. náj. Jiříček – 6. Sojka (Kouba, Kohlíček), 46. Chrenka (Ticháček, Šapovaliv), 49. A. Bareš. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:2 – N 0:0 – 1:0. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 39:23. Rozhodčí: Valenta – Sýkora, Sedláček. Diváci: 80.

Lepší vstup do utkání měli hostující Rytíři, kteří se v polovině šesté minuty dostali do jednobrankového vedení. Přes levé křídlo se prohnal Ondřej Kouba, kterému se na ose hřiště nabídl mezi betony zakončující Adam Sojka – 0:1. Útočník Kladna mohl v první třetině přidat ještě jednu branku, ale jeho únik zneškodnil brankář David Bočan.

O vyrovnání se Indiáni zasloužili na začátku poslední třetiny. Rychle založený protiútok Petrem Hauserem dokonal gólovou trefou do vzdálenější šibenice Jakub Holý – 1:1. O necelé dvě minuty později využili Středočeši přesilovou hru, v níž se prosadil Samuel Chrenka – 1:2. Plzeň se snažila rychle srovnat krok, ale po laxní rozehrávce udeřil kladenský Adam Bareš, který přidal na účet hostí uklidňující branku – 1:3.

Nadstavba vyšla lépe domácímu celku, za který se v samostatných nájezdech prosadili tři hráči. Ten rozhodující a vítězný nájezd určil David Jiříček.