Zvládli jsme důležité utkání, bylo to ale asi hodně náročné?
Co k tomu říct, prostě jsou to tři body, které se počítají. Strašně ubojovaný zápas. Byly tam chyby, byly tam dobré věci dopředu, ale bylo to všechno takové na risk. A také zbytečné fauly, kterých se musíme do dalších bojů vyvarovat.

Je naopak o to cennější dotáhnout takový zápas do vítězného konce?
Myslím si, že je to cenné opravdu moc. Vyhrát 1:0, když se navíc hraje o šest bodů, to nám může jedině pomoci.

Navíc to bylo dva dny po utkání na Spartě, které nám zrovna dvakrát nevyšlo?
My jsme věděli, s čím Zlín přijede. Rozebírali jsme si jejich přesilovky, kdy oni hodně lítají, nemají pořádně postavené střední pásmo a chtějí všechno napadat. Myslím, že jsme se dobře připravili, vyndali z hlav Spartu a pánbůh zaplať za tři body.

Se Zlínem máme aktuálně ze dvou utkání šest bodů. Vzájemné zápasy můžou být v konečném zúčtování nakonec docela důležité?
Kéž bychom nemuseli takto počítat. Ale může se to hodit.

Asi byl dnes konečný úspěch také hodně o Denisu Godlovi?
Měl tam strašně moc těžkých zákroků. Byly tam střely, které neviděl a stejně je chytil nebo vykopnul, poradil si s dorážkami. Byl fantastický.

"V posledních dvou minutách už to bylo na krev."

Přes nulu na našem kontě se to ale bez občasných chyb v našem pásmu přeci jen neobešlo?
Ono se to ani nemůže obejít bez chyb, když máme nějakých sedm oslabení. Tak to ani nejde hrát bez toho, aby soupeř neměl nějaké šance. K jejich šancím vedly většinou naše nesmyslné fauly.

Třetí třetina se přesilovkově přelévala z jedné strany na druhou, jak hodně bylo obtížné neztratit koncentraci?
To bylo pro nás špatně. Za stavu 1:0 tohle zrovna nepotřebujeme. My jsme měli hrát pět na pět, hrát náš hokej. Něco tam mohlo třeba po nějakém odrazu ještě padnout, ale nemuseli jsme otvírat zadek.

Poslední dvě minuty jsme hráli ve čtyřech, hosté místy v šesti. Tam už to bylo hodně na doraz?
To jo. Na to buly dvě minuty do konce nechali gólmana v bráně, počkali jestli ho vyhrají, aby tam naskočil šestý hráč. A pak už je to opravdu na krev, člověk už nemůže koukat kolem sebe. Musí sekat, řezat všechno co může a blokovat, aby nic neprošlo. A povedlo se.

To zaledované koleno je toho asi důsledkem?
Ono je toho víc, ale to už je jedno.

Čeká nás zápas v Olomouci, což je další soused v tabulce?
Musíme si je rozebrat, ale určitě potřebujeme hrát zodpovědněji. Olomouc je defenzivní mančaft, který to na obraně má založené. Musíme si také rozebrat jejich přesilovky a připravit se v nich úplně na všechno. A jet tam urvat body.