Gratuluji k narození dcerky! Jaký vůbec byl uplynulý den z tvého pohledu?

Byl to docela bláznivý den. Žena začala rodit, což bylo trochu neočekávané, protože jsme to čekali spíš až příští týden. Narodila se nám nádherná holčička a asi bychom nemohli být šťastnější. O dvanáct hodin později už jsem musel zase hrát hokej. Bylo to zábavných 24 hodin.

Jak těžké bylo soustředit se na zápas?

Řekl bych, že mi to spíš pomohlo. Myslel jsem na naši dcerku a dodalo mi to síly. Viděl jsem ji, než jsme šli na zápas, a po zápase za ní zase hned pojedu. Skoro jsem kvůli tomu ani nepřišel o žádný čas, který s ní můžu strávit.

Takže tvoje dcera se narodila na Kladně?

Původně jsme chtěli rodit v Praze, ale když jsme zjistili, že je tu nemocnice blízko a porodní oddělení tu mají opravdu hezké a mají tu dobré doktory, tak jsme se rozhodli, že bude snazší rodit tady.

Teď máš každopádně doživotní pouto ke Kladnu!

To rozhodně. To, že se naše dcera narodila na Kladně, nás bude vždycky k městu i k České republice poutat. Moc lidí v Kanadě nemůže říct, že by se jejich dítě narodilo na Kladně.

Jak to bude s národní příslušností vaší dcery, když se narodila v Česku?

Musíme ji zapsat tady v Česku, takže bude mít české občanství, a pak pro ni budeme muset zažádat o kanadský pas. V budoucnu jí možná zařídíme i americký, takže bude mít tři občanství. Upřímně ale ani nevím, jak to funguje. Rozhodně ji ale musíme zapsat v Česku a pak ji zařídit kanadský pas.

Jak velkou roli v rozhodování to pro vás hrálo, že čekáte dítě, když jsi zvažoval nabídku Kladna?

Byl to pravděpodobně vůbec největší faktor při našem rozhodování. Chtěl jsem jít do dobrého týmu, ale zároveň jsem nechtěl jít někam, kde by to nebylo dobré pro moji ženu a v budoucnu i dítě. Všechno jsme ale vyřešili a byli jsme spokojení s tím, jak to dopadlo. Nakonec to bylo snadné rozhodnutí.

Jak si zatím zvykáte na život na Kladně?

Bylo to pro nás celkem snadné. Když jsme sem přijeli, tak už ale moje žena byla v pokročilém stadiu těhotenství, takže jsme si to tu nemohli pořádně projít. Vždycky jen tolik, kolik zvládla. Teď zase budeme mít spoustu práce s naším děťátkem. Už se na to ale moc těšíme, čekali jsme na to devět měsíců.

A co hokej na Kladně? Jak si to zatím užíváš?

Je to dobré. Jsou tu výborní fanoušci, kteří jsou do toho opravdu zapálení a zaslouží si od nás ty nejlepší výsledky. Měli jsme špatnou přípravu, ale nemyslím, že výsledky vždycky odpovídaly tomu, jak vypadala předvedená hra. Teď jsme ale vyhráli třikrát v řadě, čtyřikrát jsme bodovali… Zatím je to tady super, máme dobrý tým.

V sobotu jste porazili dosud neporažený Liberec, co jsi říkal na váš výkon?

Začali jsme opravdu dobře a hned od začátku nás hnali fanoušci, kteří nás podporovali celý zápas. Soupeř dal z první přesilovky gól, což ho trochu nakoplo, ale my jsme se do hry rychle vrátili. Nebyli jsme frustrovaní, hráli jsme svoji hru a nakonec nám to tam napadalo. Navíc nás podržel Denis Godla. Na konci to byl parádní hukot.