Kladenské diváky Brendon Nash okouzlil v ročníku 2015/16, kdy ve 48 zápasech nasbíral 43 kanadských bodů, překonal tak dosavadní ligové maximum a výrazně zezadu podpořil brankostroj Davida Stacha s Vítězslavem Bílkem. Nashův rekord hned sezonu na to o bodík navýšil Jiří Říha, který si toto úterý zahrál jedno přípravné utkání za Rytíře a nad jeho dalším půsbením ještě zdaleka není jasno.

Kanadskou posilu přijel na letiště přivítat sportovní manažer a trenér David Čermák. Ten Nashe velmi dobře zná, vždyť to byl právě on s Jindřichem Lidickým, kdo dal před třemi lety Nashovi důvěru. „Potřebovali jsme zkušeného velkého obránce na přesilovky i oslabení. A přesně to Brendon splňuje. Známe ho velmi dobře herně i charakterově. Jednoduše jsme moc rádi, že se vrací do našeho týmu," netají se Čermák. 

Brendon Nash se po zmiňované úspěšné štaci na Kladně a první evropské zkušenosti rozhodl poznat Rakousko a v mezinárodní EBEL lize nastupoval za Graz. Vloni působil v dánském klubu Rungsted Seier Capital. Připomeňme, že vytáhlý technický bek si v minulosti připsal i dva starty v NHL za tým Montreal Canadiens.

Brendon Nash - statistiky