DHL Extraliga juniorů 30. kolo - 21.12.2016 ZS Luďka Čajky, Zlín


Zlín
2
 
Kladno
4
 
PSG Zlín: Huf – Dluhoš, Váňa, Procházka, Budil, Padrnos, Gazda, Kolařík – Kotek, Hefka, Kenša, Miko, Václavek, Mikulec, Karafiát, Dvořáček, Strmiska, Stiksa, Horváth. Trenéři: Mařák, Albrech.
Rytíři Kladno: Stahl – Havelka, Kiml, Cibák, Chládek, J. Kučera, Zelingr – Vach, Kubík, Patyk, Bláha, Okegawa, Borkovec, Schildhabel, Řepka, Husarik, Keszi, M. Kučera, Čermák. Trenéři: Lidický, Tatíček.

Branky a nahrávky: 8. Karafiát (Miko), 58. Budil (Váňa, Horváth) – 7. Schildhabel (Keszi), 12. Kubík (Schildhabel), 52. Patyk (Keszi), 54. M. Kučera (Patyk). Třetiny: 1:2, 0:0, 1:2. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:35. Rozhodčí: Kika, Vaněk – Wesley, Holibka. Diváci: 74.

Začátek utkání patřil jednoznačně Kladenským, kteří od prvních chvil zásobovali Hufa několika střeleckými pokusy. Domácí brankář sice ve velkých šancích vychytal Patyka s Kubíkem, ovšem po akci Vincenta Kesziho zakončenou přesnou střelou Krešimira Schildhabela už kapituloval - 0:1. Jenže z vedení se Rytíři radovali pouze 99 sekund, než v přesilovce srovnal Jiří Karafiát - 1:1. I nadále se ale museli žluto-modří bránit, krásné akce předváděli již zmiňovaní Petr Patyk s Adamem Kubíkem a druhý jmenovaný nakonec jednu z mnoha šancí proměnil. A to poté, když ve 12. minutě dokázal rychle objet branku a zakončit dříve, než se domácí brankář stihl přesunout od tyče k tyči - 1:2.

Do prostřední dvacetiminutovky ševci nastoupili úplně jinak než do té první a najednou začali Rytíře přehrávat. Nejvíce byli vidět agilní Miko s Karafiátem, kteří se dostali do nejslibnějších příležitostí, ovšem Stahla v hostující brance překonat nedokázali. Žádná branka tak k vidění nebyla a zdálo se, že na diváky čeká velmi zajímavá závěrečná část utkání.

Obrázek hry nebyl nikterak ofenzivní, naopak nikdo nechtěl udělat chybu a bojovalo se o každý centimetr ledu. I přes to se ale hokejisté jednoho či druhého týmu v šancích vyskytovali. Stahla zblízka nedokázal překonat Hefka, zatímco Huf vychytal Kesziho nebo Schildhabela. Utkání se zlomilo, když Zlínští nabídli Kladenským dvě přesilové hry po sobě a hosté je obě dokázali zužitkovat. Nejprve kapitán středočeského celku Petr Patyk s notnou dávkou štěstí dokázal překonat Hufa, aby se totéž o chvíli později povedlo Michalu Kučerovi - 1:4. I když ševci prohrávali o tři branky, závěr byl velmi zajímavý. Nejprve ve dvojnásobné početní převaze ranou od modré snížil Radim Budil - 2:4. V čase 58:51 ještě Hefka nastřelil tyčku! Více už toho ale zlínští junioři nestihli a pozápasová radost tak patřila našim borcům!

Zdroj: hokej.zlin.cz