6. kolo DHL extraligy juniorů, o pořadí na 13. – 24. místě – 21. 12. 2018 ČEZ stadion, Kladno

6

Žďár nad Sázavou
3

Rytíři Kladno: Jiroušek – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák, Zíka, Zich – Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Čermák. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.
SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta – Černohorský, Mikulík, Marek, Klodner, Poizl, Budín – Filip, Konečný, Vojinovič, Vlk, Jedlička, Pětník, Vašíček, Tlačil, Bačo, Puczek, Nagy, Nikolič. Trenéři: Pytlík, Čermák.

Branky a nahrávky: 15. Husarik (Zich, Čermák), 31. Jelínek (Volráb, Filip), 43. O. Bláha (Zich, Jelínek), 45. O. Bláha (Jelínek), 52. Hašek, 59. M. Bláha (Zíka, Čermák), 62. Jelínek (Volráb) – 3. Nagy (Tlačil, Filip), 32. Konečný (Poizl), 42. Puczek (Nagy, Tlačil). Třetiny: 1:1, 1:1, 4:1 – N 1:0. Vyloučení: 5:9 + Puczek (ZDR) 10 min.. Využití: 3:1. Střely na branku: 39:35. Rozhodčí: Pavlovič – Horký, Zháňal. Diváci: 80.

Do premiérového vzájemného utkání vstoupili lépe hosté, kteří se už po necelých třech minutách radovali z úvodní branky. Jan Tlačil za pomoci Jakuba Filipa poslal do úspěšné koncovky Martina Nagyho – 0:1. V polovině úvodní třetiny mělo Kladno zkrácenou přesilovku pět na tři. Čtrnáct vteřin před návratem vyloučeného Daniela Poizla vyrovnal gólový stav kapitán Pavel Husarik – 1:1.

Po třiceti odehraných minutách šli poprvé do vedení Rytíři, na konci rychlé kombinace potvrdil svou formu Šimon Jelínek, který se dostal k přesné střele po přihrávce Ondřeje Volrába – 2:1. Během necelé minuty se začínalo od začátku, v rychlé protiakci se prosadil Jakub Konečný – 2:2. V závěru byl poslán na trestnou lavici za podražení právě autor druhé branky domácích.

Přenesenou přesilovku hosté využili a již podruhé šli v zápase do těsného vedení. Po Nagyho vyzvání zakončil přesně Jiří Puczek – 2:3. Vyrovnání na sebe podobně jako předtím nenechalo dlouho čekat. Ondřej Bláha si sjel do střelecké pozice, z níž překonal brankáře soupeře – 3:3. Střeleckou chuť potvrdil Ondřej Bláha krátce nato, když už navyšoval na 4:3. Dvojnásobnou přesilovou hru si vyzkoušel také Žďár nad Sázavou, ale narozdíl od Kladna ji využít nedokázal. Uklidňující branku zaznamenal v polovině třetiny Petr Hašek – 5:3. Na rozdíl tří branek upravil v předposlední minutě Martin Bláha – 6:3.

V prodloužení se hosté provinili vyloučením za dvě minuty a Rytíři tuto možnost potrestali. Druhý gól v zápase si připsal Šimon Jelínek.