DHL Extraliga juniorů

Svěřenci trenérů Jindřicha Lidického a Petra Tatíčka zachytili start soutěže na výbornou, když v pěti úvodních zápasech drželi neporazitelnost a tím si nahnali v tabulce spoustu bodů. Po prvním prohraném utkání v základní části se výsledky našich juniorů začaly houpat jako na houpačce. Ovšem i přesto si dokázala kladenská juniorka zajistit postup do play off z krásného čtvrtého místa, což už se na Kladně hodně dlouho nepovedlo.

Jenže ve čtvrtfinále hraném na čtyři vítězné zápasy se Rytířům příliš nedařilo. Ačkoliv v prvním utkání na domácím ledě rozdrtili České Budějovice vysoko 7:3 v dalších soubojích už úspěšní nebyli a v sérii nakonec prohráli 1:4 a do semifinále se neprobojovali. Velký vliv na neúspěch měla také marodka, na které se objevilo hned několik opor. "V momentální sestavě jsme na víc neměli. Celkově jsme se sezonou spokojeni, být po základní části na čtvrtém místě není špatné. Kluci tam nechali opravdu všechno a za to jim patří velké díky," řekl krátce po vyřazení hlavní trenér Jindřich Lidický.

Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal kapitán Petr Patyk, jenž si ve čtyřiceti sedmi zápasech včetně play off za dvacet šest branek a třicet šest asistencí připsal na svůj účet celkem 62 bodů. V základní části vybojoval hráč s číslem 11 na zádech 58 bodů a tím se stal třetím nejproduktivnějším hráčem celé juniorské ligy za základní část! Ovšem jméno střelce nesl v týmu Vincent Keszi, který v základní části mířil přesně mezi tři tyče šestadvacetkrát. Juniorský ostrostřelec se stal pátým nejlepším střelcem DHL Extraligy juniorů. Nejlepším obráncem základní části se stal Dominik Havelka, jenž nasbíral ve čtyřiceti třech zápasech celkem 31 bodů (12+19), a tím se zařadil mezi pět nejlepších beků v juniorské extralize. Vzadu se mohli Rytíři spolehnout na skvělého Davida Stahla (91,97%), který se krom skvělé úspěšnosti mohl pyšnit třemi čistými konty v sezoně, čímž patřil mezi pětici nejlepších gólmanů.


NOEN Extraliga staršího dorostu

Starší dorostenci nezažili příliš povedený vstup do sezony, když v základní části z dvaceti osmi zápasů dokázali vyhrát za tři body pouze sedmkrát. První část soutěže tak zakončili Rytíři v tabulce západ na šestém místě, ze kterého postoupili do nadstavbové skupiny B. V té je čekal velice těžký úkol a tím bylo umístit se po šestnácti odehraných utkáních do čtvrtého místa. To se nakonec našim mladým borcům podařilo a z posledního možného postupového místa si tak vybojovali účast ve vyřazovacích bojích.

Do play off vstupovali starší dorostenci jako outsideři, protože do něj vstupovali ze šestnáctého místa a čekal je boj o postup s prvním týmem tabulky. Série hraná pouze na tři vítězné zápasy započala na ledě pardubického Dynama. Ačkoliv naši borci nastoupili proti favoritovi soutěže, dokázali mu dobře vzdorovat a dokonce mu v prvním utkání nadělili vysoký debakl 8:2. Další zápasy se nesly ve vyrovnaném duchu, ale nakonec vždy z nich vyšly vítězně Pardubice, které tak nakonec v sérii zvítězily 3:1 a kladenským hokejistům ukončily sezonu.

Starší dorostence táhl především kapitán Pavel Husarik, který dokázal v základní a nadstavbové části za 42 zápasů získat celkem 60 bodů (23+37) a stal se šestým nejproduktivnějším hráčem soutěže a pátým nejlepším nahrávačem extraligy. Za kapitánem se v bodování umístil Šimon Jelínek, ten kvůli onemocnění odehrál o osm utkání méně, ale i přesto dokázal získat parádních 43 bodů (21+22). Mezi nejlepší obránce se zařadil především Václav Veber, který si vyzkoušel díky své šikovnosti i dva starty za kladenské A mužstvo. Václav si připsal ve 44 zápasech včetně play off celkem 12 branek a 19 přihrávek. Co se týče brankářských pozic, tak tam se mohli Rytíři spolehnout jak na Martina Altrichtera (91,40%), tak na Petra Jirouška (90,07%). Oba dva gólmani se po většinu sezony střídali, ve vyřazovacích bojích dostal větší šanci Jiroušek, jenž ze čtyř zápasů odchytal tři.


ELIOD Extraliga mladšího dorostu

Mladším dorostencům se v základní části nedařilo tak, jak by si jistě představovali. Po nestabilních výkonech se umístili v tabulce západ na šestém místě, čímž si značně zkomplikovali postup do play off a o vyřazovací boje tak museli tvrdě bojovat. Z nadstavbové skupiny C čítající celkem šest týmů totiž dál postupoval pouze jeden tým. Rytíři v nadstavbě svedli neuvěřitelné zápasy a přetahování o jedinou postupovou pozici, ale nakonec to zvládli a úspěšně postoupili do bojů o medaile.

Ve čtvrtfinále (sk. A) čekala na kladenské borce těžká Plzeň, která po většinu dobu soutěže dominovala. V sérii hrané pouze na dvě vítězná utkání mladí Rytíři pěkně plzeňským indiánům zatopili, i přesto se ale museli smířit s prohrou. V prvním venkovním zápase Kladenští prohráli 0:2, když až do 49. minuty drželi bezbrankový stav. A v domácím klání si připsalo Kladno další těsnou porážku 4:5 poté, co o vítězství Plzně rozhodl v 59. minutě Lang z nařízeného trestného střílení.

Co se týká individuálních statistik hráčů, tak v útoku se mohli Rytíři spolehnout především na Pavla Karáska, který si téměř v každém zápase rozjížděl vlastní one man show. Pavel dokázal ve třiceti devíti utkáních včetně play off nasbírat celkem 73 bodů (28+45), což je skoro v průměru dva body na zápas. Jméno střelce ale nesl v týmu Tomáš Bernat, ten mířil mimo dosah soupeřových brankářů přesně devětadvacetkrát. Na obranných pozicích se mohli Kladenští opřít o velikána Matěje Zíku, který dokázal vsítit 8 branek a na 24 jich přihrát. Na postu brankáře se střídali Františkové Veselý a Pěkný, ovšem nejlepší procentuální úspěšnost si vybudoval za osm odchytaných utkání teprve čtrnáctiletý osmák Ondřej Gabriška (87,50%).

 

Kladno vs... Kladno? 😱✈️ #ELIODELMD #MladíRytíři

Příspěvek sdílený Juniorský hokej (@juniorskyhokej),