DHL Extraliga juniorů 27. kolo - 16.12.2016 ČEZ stadion, Kladno

Olomouc
2

Rytíři Kladno: Stahl – Havelka, Kiml, Cibák, Chládek, Šíma, Kučera, Vach, Patyk, Bláha, Okegawa, Borkovec, Schildhabel, Keszi, Kučera, Kalaj, Čermák. Trenéři: Lidický, Tatíček.
HC Olomouc: Marek – Spurný, Spálovský, Kališ, Beutl, Škoda, Janků, Cach, Říčka, Hajšman, Beier, Marek, Tomaník, Jelínek, Šťastný, Kuba. Trenéři: Fiala, Brančík.

Branky a nahrávky: 13. Patyk (Keszi, Schildhabel), 33. M. Kučera (Chladek), 34. Čermák (Borkovec, Okegawa), 38. Šíma (Patyk, Chládek), 54. Patyk (Schildhabel), 55. Chládek (Šíma, Patyk), 56. Chládek (Bláha, Vach), 58. Schildhabel (Havelka, Šíma) – 29. Marek (Říčka, Beier), 49. Marek (Kališ). Třetiny: 1:0, 3:1, 4:1. Vyloučení: 7:11 + Janků (OLO) 10 min., Bier (OLO) 10 min. + trest do konce utkání. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:33. Rozhodčí: Sýkora – Malý, Šimán. Diváci: 85.

Zpočátku mohli přihlížející diváci sledovat téměř vyrovnanou hru, která se přelévala ze strany na stranu. Vše se zlomilo až na začátku třinácté minuty, kdy ve středním pásmu parádně zabojoval Schildhabel a následně poslal Kesziho s Patykem do přečíslení dvou na jednoho. První jmenovaný už naznačoval střelu, ale nakonec zvolil parádní přihrávku na druhou stranu, kde byl připraven pálit Petr Patyk. Kladenský kapitán neměl problém svoji střelu z první umístit přesně mezi tři tyče - 1:0. Více se toho v první periodě nestalo a do kabin tak odcházeli spokojenější domácí Rytíři.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Kladenští s obrovskou nedisciplinovaností. Využít toho dokázal v polovině zápasu Dominik Marek, který přetavil Říčkovu přihrávku ve vyrovnávací gól - 1:1. Jenže o necelé čtyři minuty později přispěchali domácí s odpovědí, konkrétně Michal Kučera. Ten se s ničím nepáral a vrátil Kladnu vedení - 2:1. Uběhlo pouhých deset vteřin a Rytíři měli znovu ruce nad hlavou. Borkovec posunul puk na Jakuba Čermáka, který parádní střelou pod horní tyčku zvýšil na rozdíl dvou branek - 3:1. Následně dostali domácí k dispozici početní výhodu, tu nakonec využil přesnou ranou a zároveň prvním gólem v sezoně Michal Šíma - 4:1.

Poslední část zápasu se nesla v podobném duchu jako ta druhá. Nejprve se dokázala Olomouc dostat ve čtyřicáté deváté minutě zpět do utkání, když se prosadil znovu Dominik Marek - 4:2. O chvíli později dokázal kladenským juniorům vrátit tříbrankové vedení Petr Patyk, jenž zužitkoval přihrávku od Schildhabela - 5:2. V pětapadesáté minutě sebral hostům naději na výhru David Chládek, který nejprve zvýšil na 6:2, a poté i parádní střelou od modré na - 7:2. Skóre pečetil po souhře obránců Šímy a Havelky šikovný útočník Krešimir Schildhabel - 8:2. Po vysoké výhře si tak juniorští Rytíři připsali do tabulky důležité tři body!