31. kolo DHL Extraligy juniorů - 12. 1. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Třinec
2

Rytíři Kladno:  Stahl – Kryll, Cibák,  Klusáček, Veber, Šíma, Kučera, Müller, Havelka – Gnusin, Řepka, Schildhabel, Husarik, Keszi, Kučera, Březina, Svoboda. Trenéři: Lidický, Tatíček.
HC Oceláři Třinec: Loubal (od 9. Štěpánek) – Hrachovský, Krzak, Radzienciak, Rufer, Marguš, Adámek, Homola, Strakoš, Kaukič, Plitko, Poruba, Mach, Puzoň, Irgl, Peterek, Flok, Papaj, Najsar, Molin. Trenéři: Mucha, Mach.

Branky a nahrávky: 3. Schildhabel (Šíma), 5. Kryll (Veber, Cibák), 9. Keszi (Schildhabel), 11. Havelka (Husarik, Keszi), 28. Keszi (Schildhabel) – 37. Poruba (TS), 56. Mach (Irgl, Raška). Třetiny: 4:0, 1:1, 0:1. Vyloučení: 4:4, navíc Stahl (KLA) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 27:34. Rozhodčí: Nepomucký – Schopf, Horažďovský. Diváci: 80.

Kladno vlétlo do zápasu jako utržené ze řetězu. Skóre otevřel ve třetí minutě nejlepší střelec soutěže Krešimir Schildhabel, jenž dorazil vypadlý puk z Loubalovy lapačky – 1:0. Druhý gól Rytířů přidal vzápětí Václav Veber, který ujel obraně Třineckých a chladnokrevně zakončil – 2:0. Když už to vypadalo, že se při přesilové hře dostanou do hry i hosté, zmařil jejich naděje Vincent Keszi. Ve vlastním oslabení přidal hráč s číslem devět třetí gól Kladna a potvrdil, že jsou Středočeši nejúspěšnějším týmem v počtu vstřelených gólů v početní nevýhodě – 3:0. Po tomto gólu se z brány hostí odebral Loubal a přenechal místo Štěpánkovi. Toho o dvě minuty později přivítal brankou Dominik Havelka a o přídělu tří bodů bylo prakticky rozhodnuto po deseti minutách hry  4:0.

Druhá třetina už byla trochu volnější. I přes tuto skutečnost ale Kladno přidalo další branku. Konkrétně to byl opět Vincent Keszi, jenž se prosadil po krásné individuální akci – 5:0. Ve 37. minutě pak fauloval jeden z kladenských obránců a hosté měli možnost upravit skóre z trestného střílení. To zvládl s bravurou Jan Poruba, jenž otevřel gólový účet Třineckých – 5:1.

Ve třetí periodě už se zápas prakticky jen dohrával. V 51. minutě měl zcela odkrytou bránu Najsar, ale snížit nedokázal. To se povedlo až Matěji Machovi, který přidal druhý gól Ocelářů – 5:2. Těsně před koncem zápasu netrefil prázdnou bránu Keszi a na zapsání hattricku si musí počkat minimálně do dalšího zápasu, který odehrají mladí Rytíři v sobotu taktéž proti slezskému týmu  Vítkovicím.