22. kolo DHL Extraligy juniorů - 2. 12. 2017 ČEZ stadion, Kladno

Plzeň
2

Rytíři Kladno: Blažek – Zelingr, Kryll, Cibák, Veber, Kučera, Müller – Gnusin, Sokolov, Patyk, Řepka, Schildhabel, Vildumetz, Husarik, Keszi, Březina, Svoboda. Trenéři: Lidický, Tatíček.
HC Plzeň 1929: Beran – Lokajíček, Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Sysel, Čechura, Reitspies, Markov, Hanzlík, Kovařík, Matyášek, Pour, J. Roubal, Přikryl, Eret, D. Roubal, Rubner. Trenéři: Bruk, Černý, Kořínek.

Branky a nahrávky: 28. Patyk (Schildhabel, Keszi), 40. Keszi (Řepka. Zelingr), 40. Schildhabel (Veber, Vildumetz), 41. Schildhabel (Vildumetz), 58. Řepka (Vildumetz, Svoboda) – 23. Hanzlík (D. Roubal, Přikryl), 30. Pour (Eret, Přikryl). Třetiny: 0:0, 3:2, 2:0. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 32:37. Rozhodčí: Micka – Beneš, Štofa. Diváci: 80.

První třetina přinesla na každé straně po jedné vyložené příležitosti. K té první se dostal Pour, ale trefil pouze tyč. O nedlouho později vstřelil gól Vildumetz, ale rozhodčí odpískali vysokou hůl, a tak nejproduktivnějšímu hráči soutěže radost překazili. Do kabin se tak po prvních dvaceti minutách odcházelo za bezbrankového stavu.

Ve druhé periodě viděli diváci hned pět gólů. O první se postaral Štěpán Hanzlík, který se přesně trefil z pravého kruhu - 0:1. O pět minut později srovnal skóre Petr Patyk, jenž skóroval po rychlém protiútoku - 1:1. Plzeň na remízový stav odpověděla vzápětí. Napodruhé si dobře seřídil mířidla Jakub Pour a gólem přisoudil vedení opět na plzeňskou stranu - 1:2. Kladno se nedalo a v poslední minutě druhé třetiny převedlo parádní obrat. Nejprve se přes celé hřiště prorval Vincent Keszi a svoji sólo akci dovedl do úspěšného zakončení - 2:2. Pouhé dvě vteřiny před koncem druhého dějství rozjásal své spoluhráče Krešimir Schildhabel, který díky dnešním zásahům vede tabulku střelců o tři góly - 3:2.

Tak jak druhá třetina skončila, tak třetí začala. Krešimir Schildhabel po necelé odehrané minutě propálil gólmana Berana a přisoudil Kladnu dvoubrankové vedení - 4:2. Hosté se už čtyři minuty před koncem snažili snížit při hře bez brankáře, ale tento tah se jim nevyplatil. V 58. minutě se totiž k puku dostal Pavel Řepka a z poloviny hřiště pečetil stav na 5:2.