8. kolo DHL extraligy juniorů, o pořadí na 13. – 24. místě – 4. 1. 2019 ČEZ stadion, Kladno

7

Přerov
2

Rytíři Kladno: Novotný – Staněk, Volráb, Šmatlák, Zíka, Zelingr, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Čermák. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.
HC ZUBR Přerov: Šimonů – Kopeček, Tischer, Takáč, Bieniek, Gréč, Mar – Dobša, Ryšavý, Hradil, Borot, Indrák, Krátký, Chytil, Paťava, Zmeškal, Tarnoczy, Navrátil, Pěcha. Trenéři: Verlík, Kudělka, Školoud.

Branky a nahrávky: 6. Rendla (Čermák), 24. O. Bláha (Filip, Jelínek), 34. Jelínek (Volráb, Filip), 40. Zelingr (Čermák, Zich), 43. M. Bláha (Šmatlák, Čermák), 52. O. Bláha (Šmatlák), 59. Šmatlák (Rendla, Čermák), 61. Husarik (Zich) – 32. Bieniek (Hradil), 37. Zmeškal (Ryšavý, Hradil). Třetiny: 1:0, 3:2, 3:0 – N 1:0. Vyloučení: 5:2 + Jelínek (KLA) 10 min. a Bieniek (PRE) 10 min.. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:34. Rozhodčí: Nepomucký – Svoboda, Žídek. Diváci: 80.

V úvodu zápasu mělo lehce navrch také díky přesilové hře ve třetí minutě domácí Kladno. Početní výhodu se Rytířům využít sice nepodařilo, ale krátce po jejím skončení vytvořil skvělou pozici Matěj Čermák, který zadovkou našel zakončujícího Matyáše Rendlu – 1:0. Po úvodní brance začal být Přerov o něco aktivnější a z toho začaly pramenit kladenské fauly. Žádnou ze čtyř přesilových her se přerovským Zubrům využít nepodařilo, ale i přesto měli obrovské příležitosti. Po nastřelené horní tyčce se skvěle prosazoval Daniel Indrák, jenž hned dvakrát vytvořil gólovou pozici do odkryté branky pro své spoluhráče.

Také vstup do druhé třetiny měli lepší Rytíři, když se v přečíslení prosadil Ondřej Bláha – 2:0. Iniciativu následně přebrali Zubři, kteří si vytvořili řadu šancí. První branky se hosté dočkali ve třicáté druhé minutě, když se z brankového prostoru trefil Szymon Bieniek – 2:1. Šťastnou trefou Šimona Jelínka si o minutu později vzalo Kladno dvoubrankové vedení zpět na svou stranu – 3:1. Přerov dokázal opět rychle zareagovat a zvýšeným pohybem rozložil kladenskou obranu. To mělo za důsledek snížení, o které se po Ryšavého přihrávce postaral Lukáš Zmeškal 3:2. V závěru druhé části si Rytíři zahráli přesilovou hru, v níž Matyáš Zelingr trefil brusli bránícího hráče, od něhož se puk odrazil mezi betony brankáře Šimonů – 4:2.

Do třetice inkasoval Přerov i na začátku poslední dvacetiminutovky. Střela Patrika Šmatláka se odrazila od zadního hrazení přímo před pravou tyč, kde měl dostatek prostoru k dorážce Martin Bláha – 5:2. V padesáté druhé minutě se prosadil svou druhou trefou v zápase Ondřej Bláha, když z levého křídla našel skulinu ve výstroji brankáře Zubrů – 6:2. Na konečnou podobu výsledku upravil stav Patrik Šmatlák – 7:2.

V nadstavbě se hrál rychlý hokej ze strany na stranu. Po propadu útočné dvojice Přerova šli Rytíři do přečíslení tři na jednoho, které po přihrávce Adama Zicha zakončil úspěšně z pravého kruhu kapitán Pavel Husarik.