DHL Extraliga juniorů 28. kolo - 17.12.2016 ČEZ stadion, Kladno

PSG Zlín
4

Rytíři Kladno: Svoboda – Havelka, Kiml, Cibák, Chládek, Šíma, J. Kučera – Vach, Patyk, Bláha, Okegawa, Borkovec, Schildhabel, Keszi, M. Kučera, Čermák. Trenéři: Lidický, Tatíček.
PSG Zlín: Odložilík – Dluhoš, Váňa, Procházka, Budil, Padrnos, Gazda, Kolařík – Kotek, Fryšara, Hefka, Miko, Václavek, Karafiát, Dvořáček, Strmiska, Stiksa, Hortváth. Trenéři: Mařák, Albrecht.

Branky a nahrávky: 2. Patyk (Keszi, Šíma), 20. Patyk (Havelka, Schildhabel), 26. Keszi (Kučera, Šíma), 44. Keszi (Patyk, Havelka), 50. Vach (Borkovec, Kučera) – 1. Václavek, 11. Procházka (Dvořáček), 35. Václavek (Miko, Karafiát), 44. Hefka (Kotek). Třetiny: 2:2, 1:1, 2:1. Vyloučení: 2:1 + Miko (ZLN) 10 min.. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 37:34. Rozhodčí: Würtherle – Lhotský, Svoboda. Diváci: 85.

Na úvodní branku utkání jsme nemuseli vůbec dlouho čekat. Po pouhých třiceti osmi vteřinách hry se mohl radovat Jan Václavek, který zachytil špatnou rozehrávku kladenských juniorů a následnou střelou se nemýlil - 0:1. Rytíři ovšem přispěchali s rychlou odpovědí a do dvou minut byl stav vyrovnaný. Šíma poslal puk ve středním pásmu na Kesziho, který rychlým přechodem do útočného pásma vytvořil přečíslení tři na jednoho. To vyřešil perfektní přihrávkou na Petra Patyka, kladenský kapitán umístil svůj pokus přesně k tyči - 1:1. Krátce po polovině třetiny se odrazil kotouč na modrou čáru k Petru Procházkovi, který tvrdou střelou prostřelil Svobodu a vrátil Zlínu znovu vedení - 1:2. O chvíli později mohl vyrovnat Keszi, jenž se svojí rychlostí dostal do úniku, v něm ovšem úspěšný nebyl. Kladno se ale vyrovnání přeci jen dočkalo, a to těsně před sirénou. Havelkův projektil od modré dokázal před brankou ještě tečovat Petr Patyk - 2:2.

Ihned na začátku druhé dvacetiminutovky se probojoval Zlín do přečíslení tři na jednoho, vše perfektně vyřešil obránce Havelka, který nedovolil ani jednomu ze zlínských hráčů zakončit. Ve dvacáté šesté minutě elili kladenští borci oslabení, to ale zvládli na výbornou, když v něm dokázali i skórovat. Kučera vyhodil puk do středního pásma, za kterým spěchal Vincent Keszi. Proti kotouči vyjel z hostující branky i Odložilík, jenže u puku byl první kladenský junior, obehrál si zlínského gólmana a následnou krasojízdou ke zcela prázdné brance neměl problém zakončit - 3:2. Uběhlo necelých deset minut a hostující hokejisté se dočkali vyrovnání. Po pohledné kombinaci vyslal pokus na branku Jan Václavek, který mířil přesně mezi tři tyče - 3:3.

I třetí část nám nabídla velice vyrovnaný hokej. Nejprve se dokázal prosadit znovu Vincent Keszi, jenž si vyčkal v předbrankovém prostoru na vhodný moment, a poté, co se k němu odrazil puk ho poslal do odkryté branky - 4:3. Uběhlo pouhých šest vteřin a na multimediální kostce svítilo znovu vyrovnané skóre. Hrubou chybu v obranném pásmu Kladna potrestal Vlastimil Hefka, na jehož pokus byl kladenský brankář krátký - 4:4. V čase 49:25 se Rytíři probojovali do přečíslení. To vyřešil Borkovec přesnou přihrávkou na pravou stranu, kde byl připraven pálit z první Dominik Vach, ten svoji dělovku umístil přesně mezi tři tyče a rozhodl tak o kladenské výhře - 5:4!