19. kolo DHL extraligy juniorů – 23. 11. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Chomutov
3

Rytíři Kladno: Jiroušek – Kvapil, Staněk, Šmatlák, Flachs, Zíka, Veber, Zich – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha. O. Bláha, Husarik, Rendla, Čermák. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.
Piráti Chomutov: Mičán (27. Skokan) – Váchal, Zeman, Mikulec, Beneš, Kleiner, Štochl – Vrhel, Svoboda, Chlán, Prokop, Jaroš, Mežnar, Koláček, Lobodowski, Koblížek, Pech, Ouřada, Gut. Trenéři: Šťastný, Kočí, Brychta.

Branky a nahrávky: 6. Bernat (Kvapil), 10. Veber (O. Bláha), 27. Staněk (Hašek), 41. Bernat (Husarik), 60. Husarik (O. Bláha, Bernat) – 30. Ouřada (Svoboda, Chlán), 33. Zeman (Ouřada, Svoboda), 54. Svoboda (Ouřada, Beneš), 62. Chlán (Svoboda, Ouřada). Třetiny: 2:0, 1:2, 2:1 – N 0:1. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 45:40. Rozhodčí: Battěk – Hynek, Horký. Diváci: 110.

Jak je zvykem, tak se úvod neobešel bez vyloučení. Po vypršení trestu Tomáš Bernat z trestné lavice podpořil útočnou akci a po přihrávce Jana Kvapila otevřel brankový účet – 1:0. V polovině desáté minuty si první přesilovou hru zahráli také domácí. Již po pětadvaceti vteřinách ji proměnil a navýšil tak vedení na rozdíl dvou branek Václav Veber, když přesnou střelou vymetl pravou spojnici – 2:0. O odpověď se Piráti pokusili v následující přesilovce, v níž si Stanislav Vrhel sjel na hranici brankoviště, ale po rychlé souhře poslal puk pouze do výstroje Petra Jirouška.

Ve druhé třetině udeřili opět jako první kladenští Rytíři. Díky náporu se dostal do střelecké pozice Filip Staněk, který třetí brankou Kladna vyhnal brankáře Jana Mičána, kterého nahradil Ondřej Skokan – 3:0. Tento impuls dovedl také Piráty k první brance. V polovině utkání se prohnal přes levé křídlo Jan Svoboda, který křižnou přihrávkou našel zakončujícího Kryštofa Ouřadu – 3:1. Chomutov osvěžen brankou přešel do tlaku, z kterého o necelé tři minuty později vytěžil kontaktní branku, o níž se postaral Denis Zeman – 3:2.

Do závěrečné části nastoupili Rytíři pouze ve čtyřech kvůli trestu udělenému na konci druhé třetiny. Po třiceti sedmi vteřinách ovšem měli důvod k radosti právě domácí. Tomáš Bernat se šikovně protáhl podél hrazení a po rychlém přejetí k brance překonal vystřídaného brankáře – 4:2. Pátou branku měl na své holi obránce Jan Kvapil, který tvrdou ranou orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Začátkem padesáté třetí minuty čelil Petr Jiroušek úspěšně trestnému střílení, které podstoupil Jan Svoboda. Kontaktní branku hosté přeci jen vykřesali, když si Jan Svoboda bekhendovou koncovkou spravil chuť po nevydařeném samostatném nájezdu – 4:3. Závěrečnou hru bez brankáře využil Pavel Husarik, který pojistil kladenské vítězství – 5:3.

Nadstavba netrvala příliš dlouho. Po útoku domácích přešli Piráti do rychlého protiútoku, který úspěšně dovršil Petr Chlán.