15. kolo DHL extraligy juniorů, o pořadí na 13. – 24. místě – 26. 1. 2019 ČEZ stadion, Kladno

3

Chomutov
1

Rytíři Kladno: Novotný – Kvapil, Staněk, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk, Veber, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Filip, Čermák, Kuzďas. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.
Piráti Chomutov: Běhula – Váchal, Šuráň, Seemann, Zeman, Mikulec, Beneš, Štochl – Vrhel, Chlán, Svoboda, Prokop, Mežnar, Koláček, Lobodowski, Koblížek, Pech, Ouřada, Gut. Trenéři: Šťastný, Kočí, Brychta.

Branky a nahrávky: 27. Čermák (Zich), 52. Bernat, 60. Filip (Veber, O. Bláha), 63. Kvapil (Hašek) – 13. Ouřada (Gut, Zeman). Třetiny: 0:1, 1:0, 2:0 – N 1:0. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 31:35. Rozhodčí: Pavlovič – Ondráček, Špůr. Diváci: 70.

Z první branky v zápase se radovali na začátku třinácté minuty hosté. V přesilové hře Michal Gut našel Kryštofa Ouřadu, který překonal kladenského brankáře Luboše Novotného – 0:1. O vyrovnání se Rytíři postarali až v polovině druhé třetiny. Tři vteřiny po nevyužitém trestu Denise Zemana propálil Richarda Běhulu domácí Matěj Čermák – 1:1. Dlouho vyrovnané utkání se zlomilo v polovině padesáté druhé minuty. Po obranném faulu Stanislava Vrhela využil nařízené trestné střílení Tomáš Bernat – 2:1. V dramatické koncovce Piráti vyrovnat nedokázali, naopak Matyáš Filip přidal uklidňující trefu sedmnáct vteřin před závěrečnou sirénou – 3:1.

Bod z nadstavby zůstal po přesném zakončení Jana Kvapila na ledě kladenských Rytířů.