Co se to s námi ve třetí třetině stalo?
Asi jak jsme vedli, tak už jsme všichni měli takovou tu euforii, že bychom mohli být krůček od postupu. Ne, že bychom se na to nějak vykašlali, ale následná nedůslednost a nepozornost nás stála zápas.

Že bychom ztratili dobře rozehrané utkání, to se nám stalo od začátku play off vůbec poprvé. Snad by to s námi neměla nějak negativně zahýbat?
Je to hokej, nejsme kapela, abychom furt vyhrávali. Ani jsem nevěděl, že jsme dosud vedení neztratili, ale to se stává. Nemyslím si, že by to s námi mělo něco udělat. Celý zápas jsme odmakali, byli jsme fakt krůček od vítězství, jen jsme nedokázali udržet pozornost. Nic se nemění, rychle zregenerujeme a připravíme se na další zápas. Musíme bojovat až do konce, nemůžeme nic podcenit.

Jedeme na doraz od začátku března, není to už přílišný nápor na psychiku? Nebo i na fyzičku?
Fyzicky podle mě ne, na to jsme dobře připraveni. Je to samozřejmě náročné, pro nás je ta sezóna už opravdu hodně dlouhá. Ale vidina toho, že máme postup na dosah, nám tu sílu doplňuje. To nám dává ohromnou sílu, ten konec byl dnes o psychické nepozornosti. Příště se nám to nemůže stát.

Takže nám tato "facka" může do dalších zápasů nakonec pomoci?
Určitě nás to víc posadí zase na p.del a de facto jedeme zase od začátku. Musíme makat, vyhrávat, nic nevypustit a jít do toho naplno.

I po dnešním nepovedeném zápase je asi v kabině přesto i tak asi úplně jiná atmosféra, než po té poslední prohře s Pardubicemi ve druhém kole?
Určitě je jiná, tehdy jsme měli trochu ospalý začátek. Ale i ty dva první zápasy jsme odehráli dobře, byli jsme i lepší než soupeř, ale nepadaly nám tam góly. Pak jsme to protrhli jednou brankou a začalo nám to tam padat. Dostali jsme se jakž takž do psychické pohody jdeme za tím.

Sám jsi začal být produktivní, v posledních dvou zápasech jsi si připsal po jedné asistenci, pokaždé na gól Jágra?
To je sice fajn, ale asi by mě víc těšilo, kdybychom dnes vyhráli a byli už jen kousíček od postupu. Tady v baráži už je úplně jedno, kdo ty body dává. Jestli se utrhne jeden hráč, nebo se to rozloží. Máme vyrovnané pětky a každá z nich dokáže bodovat. Na osobní body se teď nikdo nesoustředí.

Předloni jsi za Pardubice odehrál jednu sezónu, je to pro Tebe ještě téma?
Teď hraji na Kladně, kde mám srdce a kde jsem hlavně doma. V Pardubicích jsem nějakou chvíli zažil, ale teď jsem tu a vůbec nemyslím na to, co bylo.

Čeká nás dvojzápas s Budějovicemi, který pro nás bude po dnešku asi dost zásadní. Dokážeme ho opět vítězně zopakovat?
Na to vůbec nemůžeme koukat, že jsme je dvakrát porazili. Soupeři v baráži všichni bojují, je to urputné. Nemůžeme ani trochu sledovat, proti komu hrajeme. Musíme od začátku nastoupit naplno se všemi stejně a jít si za tím.