Moc příjemný návrat na led jste nezažil…

Všichni viděli, jak jsme k tomu zápasu přistoupili. Mysleli jsme, že nám Třinec nechá body úplně zadarmo, nebo že nebude chtít hrát. On ale na nás vlétl. Po včerejším vítězném zápasu a dnešní první třetině do něj vjela neskutečná energie a od té doby nám nenechal ani centimetr ledu. Hrál perfektně, ale tím se nesmíme obhajovat. My jsme nepodali ten výkon, který bychom podat měli.

Po zápase v Budějovicích máte na kontě druhou prohru pouze s jedním vstřeleným gólem. Je v koncovce velký problém?

Problémem je každá prohra, na jeden gól se nevyhrává. Měli jsme zápasy, kdy jsme vyhráli 9:6, jako tomu bylo v Pardubicích. Ale takhle to prostě nejde. Musíme začít všichni u sebe. Já sám jsem měl několik šancí, které jsem neproměnil. Je potřeba to začít trefovat a pomáhat obráncům. Čtyři obdržené góly je docela dost. Nefungujeme jako tým, musíme se stmelit.

Dneska se navíc zranil Tomáš Plekanec. Jak je to složité, když se takhle hýbe sestavou?

To je hokejový život a stává se, že se hráč zraní. Je to neštěstí, že se zranil zrovna Tomáš, protože ten nahradit nejde. Máme ale mladý tým, někdo další dostane šanci a musí ukázat, co v něm je.

Další problém je, že se neprosazují i další řady...

Snažíme se dát dohromady alespoň dvě lajny, které budou schopny dát gól. Jedna lajna to nemůže sama odtáhnout. Teď je navíc zraněný Patýs a takové hráče je hrozně těžké nahradit.