Vybojovali jsme první vítězství, ale potřetí v řadě jsme inkasovali první branku. Jak těžké dnes bylo vývoj zvrátit?

Nebylo to jednoduché. Navíc jsme inkasovali na začátku druhé třetiny, kdy jsme měli být daleko víc soustředěni. Branka v první minutě nám na psychice sice nepomohla, ale ukázali jsme sílu týmu. Stejně tak nám nepodrazil nohy ten gól na konci základní hrací doby. A na tom můžeme stavět, o to se můžeme opřít. Ukázali jsme, že se nebudeme vzdávat za žádné situace.

Takže jsme si nervozitu příliš nepřipouštěli?

My jsme po tom obdrženém gólu měli stále dvě třetiny před sebou. Když dostaneme podobný gól, tak se nemůžeme položit. Naopak nás to musí ještě daleko víc vybičovat směrem do útoku.

A hlavně se nám podařilo konečně odčarovat Jihlavskou branku, že?

Alfa a omega jsou přesilovky. Jedna přinesla vyrovnání i když už jsem střílel tak trochu z nouze. Ale padlo to tam. Zřejmě v jednoduchosti je ta síla.

V utkání absentoval Petr Ton a díky tomu jste s Petrem Tenkrátem utvořili zabijácké duo. Na první dva góly Ti nahrál a i v prodloužení začala gólová kombinace u něj?

Zaskočil jsem na uvolněném místě za Petra a nakonec se nám podařilo dát tři góly. Takže snad jsem ho i přes jeho nesporné kvality dobře zastoupil.

Hosté po dvou vítězstvích vyměnili gólmana. Nepřekvapilo to trochu?

My musíme dávat góly každému. Přiznám se, že trochu překvapení to bylo. Těžko říct, třeba je tam u Svobody nějaký zdravotní problém nebo ho jen nechali odpočinout.

Jaké byly pocity před prodloužením, byli jsme přeci jen jeden gól od třetí prohry?

Byl to na rovinu hodně tenký led. Ale dnes jsme to vítězství opravdu chtěli víc a bojovali jsme i za ty naše chybějící hráče.

Odehrál si podstatnou část sezóny v Třebíči, takže proti Jihlavě o motivaci asi nouze není?

Možná jsem se jim trochu pomstil za ten poslední zápas za Třebíč, po kterém jsem se pak vracel na Kladno. Tam jsem byl proti Jihlavě pětkrát za zápas na trestné lavici. Jinak to ale v hlavě nemám, teď hraji za Kladno. Ale teď mě toto play off strašně baví a doufám, že mě bude bavit co nejdéle.

Jihlava za dva a půl zápasu série neprohrávala. Může jí trochu dnešek srazit sebevědomí?

To je těžko říct. Zítra uděláme samozřejmě opět maximum pro úspěch, ale scénář může být podobný. Rozhodně do toho jdeme naplno a chceme vyhrát.