Nakonec jsme utkání dotáhli k vítěznému konci, Ústí ale bylo možná trochu větší oříšek, než jsme čekali?
Za ty dva body můžeme jen děkovat. Za to, co jsme předváděli třetinu a půl, jsme si nezasloužili vůbec nic. To byl chaos. Stále si to říkáme, jenže pak nevíme, co máme v hlavách. Na tom musíme zapracovat. Potřebujeme být hlavou ve hře a ne, aby si tam každý dělal, co chtěl. Pak jsme začali trochu hrát, pomohly i ty dva góly v oslabení a nakonec se to otočilo k nám. Výkon byl ale dnes žalostný.

Oslabení se pro nás stávají silnou stránkou, nejen že je umíme nejúspěšněji bránit, ale často v nich i skórujeme?
Doma na našem malém hřišti se to snažíme hrát aktivně, nedávat soupeři prostor. Musím to zaklepat, že to zatím jde. Ale nesmíme na tom přestat pracovat, je stále co zlepšovat. Nějak extra silnou stránku bych v tom pro nás ale neviděl.

Inkasovali jsme gól prakticky hned z první akce soupeře, to asi nebyl ideální vstup do zápasu?
To byla naše chyba, nebyli jsme na začátku asi plně připravení. Neumím si to vysvětlit, ale nějak to nefungovalo.

Povedlo se nám během pár desítek vteřin "udělat" z výhody 5/3 situaci 3/3 a po chvilce naopak dvojnásobné oslabení. Paradoxně z toho ale padl vyrovnávací gól?
Asi jsme pak v těchto situacích moc přemotivovaní, chceme to strhnout a pak děláme snad ještě větší chyby než normálně. Musíme zapracovat na trochu větším klidu, věřit tomu, co si říkáme a dělat to.

"S Vampim jsme si na to počkali."

Neměli jsme nakonec daleko ke třem bodům, půl minuty před koncem se Ti ale Stezku v bráně hostí překonat nepodařilo?
Šance to byla. Škoda, že jsem se tam trochu ukvapil a trefil gólmana rovnou do prsou. Přitom jsem tam asi dost prostoru měl, mohl jsem zkusit něco jiného.

Na druhou stranu nám v prodloužení nejdříve soupeř přes dvě minuty prakticky nepůjčil puk, pak ale stačila jedna akce a bylo rozhodnuto?
Tam jsme si na to počkali. Dobře jsme si s Vampim vyměnili puk, oni tam trochu propadli, takže jsme jeli dva na jednoho. Vampi mi to perfektně přihrál žabičkou přes hokejku, já už jsem se jen na tom špatném ledě snažil co nejjednodušeji zakončit a povedlo se to.

Ze sedmi letošních remízových zápasů jsme čtyřikrát rozhodli v prodloužení, naopak pokud došlo na samostatné nájezdy, nebrali jsme ze tří pokusů druhý bod ani jednou. Asi o to je větší motivace rozhodnout gólem ze hry?
To je jen nějaká statistika, tohle v hlavách vůbec nemáme, na to nemůžeme myslet. Samozřejmě to chceme vždy urvat pro nás, ať je to v prodloužení nebo na penalty. I když to tedy vychází zatím takto na prodloužení, tak vždy chceme ten druhý bod.

Odehrál jsi druhý zápas a ze šesti vstřelených gólů Rytířů jsi bodoval u čtyřech z nich. To může být pro tým v současné situaci docela vzpruha?
Měl jsem z toho návratu docela strach, přeci jen jsem nějaký měsíc a půl nehrál. Chci hrát jednoduše, nevymýšlet na ledě nějaké velké věci a chci se do toho postupně dostávat. Získávat sebevědomí a jistotu na ledě. To že to tam zrovna takhle napadalo, tak za to jsem jedině rád.

"Pleky bude obrovský přínos."

Často jsi se potkával v soubojích s ústeckým Jakubem Chrpou, co se mezi vámi stalo?
Nic zvláštního jsme si neudělali. Jen jsem ho tam normálně dvakrát dohrál a on to trochu neunesl. Ale to je hokej, jsou v tom emoce. Je to jenom v zápalu boje, po zápase je to zase dobré. Ale je jasné, že pak už si toho člověk všimne a už je to i trochu cílené.

Dnes před utkáním oznámil na tiskovce Tomáš Plekanec, bude nastupovat za Kladno. Co říkáš na to, komu budeš dělat kapitána, a už jste se bavili, kdo by k němu pasoval do lajny?
Já jsem to nesledoval, takže ani nevím, co se na té tiskovce proběhlo. My měli ve čtyři sraz před utkáním a co se dělo nahoře, to nikdo z nás nevnímal. Jsem samozřejmě rád, že tu bude, máme se každý od něj co učit. Určitě bude obrovský přínos pro nás pro všechny sledovat ho a nechat si od něj poradit, takže se na to všichni těšíme.

Do jeho nástupu nás ale ještě čeká utkání v Třebíči a to také není historicky zrovna náš oblíbený soupeř?
Co jsem koukal, tak hrají docela dobře. Musíme být stále v zápase jako v Havířově. I když tam jsme měli ze začátku ještě z cesty sevřené zadky, byla to tam docela dálka. Do Třebíče musíme jet s poctivou hrou odzadu a týmovostí a bojovností to nějak urvat.