V extralize už dříve odehrál tři zápasy za Kladno a jeden za Mladou Boleslav, letos to však pro Tomáše Redlicha byla první kompletní sezona v české nejvyšší soutěži. Jenže pro něj skončila předčasně - předposledním zápasem. V něm se kladenský forvard nešťastně střetl s Brendanem O'Donnellem a nedohrál. „V tomto zápase jsem se bohužel zranil a stále to ještě léčím. Proto teď během karantény s přítelkyní koukáme hlavně na seriály na Netflixu. Nejraději máme Peaky Blinders, je to o birminghamských gangsterech z roku 1920. Doporučuji tento seriál opravdu všem,“ inspiruje Redlich.

A více toho opravdu dělat nemůže. „Jak už jsem zmínil, momentálně mám kvůli zranění berle, a tak to na nějaké procházky úplně není. Volno tedy trávím převážně doma a nemohu ani cvičit. Moc se toho dělat nedá, ale občas alespoň uvaříme něco dobrého k jídlu a odpočíváme,“ usmívá se.

Oddaný Kladeňák dodržuje klidový režim a chce se tak vyhnout chirurgickému zákroku. „Operace mě naštěstí nečeká. Bude tedy záležet na tom, aby se to zahojilo tak, jak se předpokládá. Věřím, že to dopadne dobře a na operaci nebudu muset,“ myslí pozitivně bojovný útočník, jenž v extraligové sezoně 2019/20 zaznamenal 9 branek a 7 asistencí a ukázal, že je velmi platným hráčem pro svůj tým.

„Sezonu rozhodla série jedenácti proher.“

Sezona pro Kladno skončila smutně, sestupem do Chance ligy, což Tomáše stále moc mrzí. „Pořád si uvědomuji, že to celé rozhodla série těch jedenácti proher. Stačilo tehdy získat pár bodů a mohlo to být jiné. Osobně mě stále moc mrzí, že jsem nemohl odehrát ten poslední zápas v Litvínově,“ říká „Réďa“, který své spoluhráče na stadionu Ivana Hlinky sledoval jen z prostoru vedle kabiny spolu s dalšími marody.

Přesto bude mít na uplynulý ročník jednu hezkou vzpomínku. Jeho rodina totiž vydražila nadační dres, se kterým Tomáš odehrál nadační utkání proti Mladé Boleslavi. Právě to, které pro něj bylo poslední. „Je to taková naše tradice, vždy jsme si nějaký můj dres i v minulosti vydražili. Bylo to většinou vždy pro moje rodiče, kteří si ho asi zase někam vystaví,“ dodává na závěr.