8. kolo Tipsport extraligy – 6. 10. 2019 ČSOB Pojišťovna Arena, Pardubice

3

2

HC Dynamo Pardubice: Štěpánek – Eklund, Holland, Kolář, Ivan, Mikuš, Zdráhal, Hrádek – Mandát, Kousal, Tybor – Látal, Harju, Hovorka – Kusý, Kloz, Poulíček – M. Machač, Blümel, Matys. Trenéři: Bělohlav, Janecký, Čáslava.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Zelingr, Kehar, Lakos, Smetana – Jágr, Stach, Zikmund – Redlich, Machač, Strnad – Valský, Kaut, O’Donnell – Hajný, Melka, Š. Bláha – Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 6. Kusý (Poulíček, Zdráhal), 25. Látal (Zdráhal, Harju), 32. Poulíček (Kusý, Kloz) – 21. Stach (Jágr), 39. Jágr (Austin, Zikmund). Třetiny: 1:0, 2:2, 0:0. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 42:18. Rozhodčí: Pešina, Obadal – Jindra, Zíka. Diváci: . Nejlepší hráči utkání: Denis Kusý – Jaromír Jágr.

Kladno zažilo úplně odlišný start do zápasu než v sobotu proti Liberci. Dynamo totiž začalo hodně aktivně a Rytíři se museli od úvodu bránit. Hned v první minutě mohl otevřít skóre Radoslav Tybor, ten ovšem nedokázal uklidit puk do odkryté části branky. Stav se tak měnil až v šesté minutě. Odražený puk se dostal k Denisi Kusému, který už svého jmenovce Godlu překonal – 1:0. Velmi dobře hrající Tybor mohl vzápětí přidat druhou trefu svého týmu, jenže hostující gólman jeho únik se štěstím zneškodnil. Za Rytíře měl v první části největší možnost Brendan O’Donnell, který se individuálně prodral do mezikruží a trefil tyč. Z přesilovky se Kladno neprosadilo.

Vstup do druhé části byl ale ze strany Kladna parádní! Už v první minutě se natlačil Jaromír Jágr až před branku a David Stach srovnal – 1:1. Další slovo ovšem měli opět hráči Dynama. Jan Zdráhal vypálil tvrdě od modré a dobře clonící Martin Látal tečoval puk do sítě – 2:1. Tím se tlak Dynama opět zvýšil a krátce po polovině zápasu už to bylo o dvě trefy! Patrik Poulíček vystřelil z vrcholu pravého kruhu a mířil přesně do bližšího rohu – 3:1. Hra se postupně začala přiostřovat, což se podepsalo na počtu trestných minut. Při přesilové hře čtyř proti třem pak Jaromír Jágr nic nevymýšlel, vyjel do volného prostoru a přesnou střelou snížil – 3:2.

Ve třetí části už to byla tuhá bitva a oba týmy si evidentně uvědomovaly, že každý gól může rozhodnout. Domácí mohli zahrozit při početních výhodách, z těch ale kromě tlaku nic většího nevytěžili. Až při návratu Štěpána Bláhy z trestné pak měli Pardubičtí tutovou možnost. Několikrát zakončovali ve chvíli, kdy už ležel Godla na ledě, kladenský gólman si ovšem s výpomocí svých obětavých spoluhráčů poradil a puk do sítě nepustil. Pár minut před koncem, kdy měl tlak hostí gradovat, se nechal vyloučit Ladislav Zikmund, a tak přišel kladenský nápor až později. Ani při hře bez gólmana už se ale Kladeňáci neprosadili.

Trenéři po zápase 🗣

Radek Bělohlav (HC Dynamo Pardubice): Povedl se nám vstup do utkání, což mu určilo určitý ráz. Podobný zápas jsme potřebovali a v naší situaci možná lepší, že jsme ho urvali o gól. Chyby tam byly, ale hráči to odmakali a přálo nám i štěstí. Měli jsme si závěr zjednodušit využitím přesilových her, pak bychom ho dohrávali více v klidu. Ale možná, že to tak mělo být.

David Čermák (Rytíři Kladno): V začátku nám absolutně chyběl pohyb, postupně se to zlepšovalo, ale vyrobili jsme tři hrubé chyby, které Pardubice potrestaly. Do konce druhé třetiny jsme snížili na rozdíl jediného gólu, a do poslední části tak šli s tím, že se pokusíme vyrovnat. Udělali jsme ale čtyři fauly, a když hrajete osm minut v oslabení, tak se těžko vyrovnává.