Jiří Tlustý ve 21 zápasech nastřádal 20 kanadských bodů (10 + 10). Foto: Josef Poláček.

Třinec letos spoléhá na vynikající výkony střelce Martina Růžičky, který dlouhodobě vládne kanadskému bodování i tabulce střelců. Růžičkovi se navíc proti Kladnu daří a dokázal proti němu letos vždy skórovat. Oceláři mají i další trumfy. Výborně se tradičně prezentuje kapitán Radek Bonk či další zkušený forvard Václav Varaďa. Smlouvu navíc nedávno na severu Moravy podepsal také útočník Calgary Flames Jiří Hudler. Pokud se podíváme z třineckého útoku do obrany, zaujmou velmi produktivní zadáci Zíb s Hrabalem. Opory má Třinec také v brance, kde kvalitní výkony podává vyrovnaná dvojice Štěpán Hrubec - Peter Hamerlík.  

Oceláři na rozdíl od Kladna sehrají ve středu ještě utkání s Libercem, Rytíři si svůj zápas třiatřicátého kola s Budějovicemi předehráli den před Vánoci.

Kladnu chybí tři centři

Vynikající zprávou pro trenéry i fanoušky je návrat Jiřího Tlustého do sestavy. Elitní křídlo vedle Jágra a Plekance kvůli zranění chybělo od poloviny listopadu! Další informace už bohužel tak příznivé nejsou, ve čtvrtek ještě nebude připraven kapitán Pavel Patera a ze hry vypadli další dva střední útočníci. Antonína Melku trápí nevolnosti, Michalu Dragounovi se znovu ozvala třísla. S rekonvalescencí pokračuje Jakub Valský, který by měl nastoupit po novém roce.

Rytíři se po reprezentační přestávce zvedli, porazili Pardubice a zvítězili i v Chomutově. Pak ale přišel tvrdý direkt v Českých Budějovicích v podobě porážky 1:5. „Byla to zbytečná prohra, hráli jsme špatně. Po dvou předchozích výhrách to ale mužstvo nesrazí,“ prohlásili trenéři Zdeněk Vojta a Jiří Kopecký.

Úvodní buly utkání 34. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec bude vhozeno ve čtvrtek 27. prosince v 18:10.

 

Letošní bilance

Doma: Kladno - Třinec 3:1

Venku: Třinec - Kladno 4:3 

Loňská bilance

Doma: Kladno - Třinec 2:6, 4:3sn

Venku: Třinec - Kladno 1:4, 3:2sn

Historická bilance

 

Nejvíce branek (na Kladně): 17, Kladno - Třinec 7:10 (1995/96)

Nejvýraznější výhra a prohra (na Kladně): Kladno - Třinec 8:3, 5:0kont. (2003/04, 2007/08), Kladno - Třinec 0:7 (2009/10)