Archivní fotografie. (Autor: Josef Poláček)

Rytíři se z prvního gólu radovali už po třiadvaceti vteřinách hry! Jaromír Jágr zavezl puk do útočného pásma, našel Jiřího Tlustého a ten překvapil zlínského brankáře Sedláčka. V páté minutě zvýšil na 2:0 dělovkou od modré čáry obránce Macholda, jenže hned o půl minuty později Zlín zásluhou Balaštíka snížil. Gólové hody nekončily, po Jágrově akci se puk dostal k Janu Hlaváčovi, který na několikrát dotlačil puk do branky. Zlín ale i tentokrát našel odpověď a zásluhou Kubiše se znovu dostal na dostřel jedné branky. Po deseti minutách hry tak diváci na vyprodaném Zimním stadionu Luďka Čajky viděli pět branek.

Také začátek druhé části vyšel lépe Kladnu. V šestadvacáté minutě se po Růžičkově pokusu dostal puk k Davidu Kuchejdovi a útočník Rytířů se štěstím rozvlnil zlínskou síť počtvrté. Potom se, alespoň co se střelecké efektivity týče, hra poněkud zklidnila, i když se na ledě občas zajiskřilo. Výsledkem byly osobní tresty pro domácího Ondřeje Veselého, který se předčasně poroučel do kabin, i pro kladenského Martina Látala, jenž vyfasoval deset minut za nesportovní chování.

V závěrečném dějství kladenští neustávali v aktivitě a ještě pojistili svůj náskok. Všudypřítomný Jaromír Jágr nabil na střelu Davidu Růžičkovi, kterou ještě zlínský brankář zlikvidoval, na pohotovou dorážku Jiřího Tlustého už ale byl krátký. I přes neustálou snahu domácích už výtečné Kladno soupeře ke skórování nepustilo a na závěr roku si připsalo cenné venkovní vítězství.

PSG Zlín – Rytíři Kladno 2:5 (2:3, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Balaštík (Kubiš, Linhart), 10. Kubiš (Balaštík, Valenta) - 1. Tlustý (Jágr), 5. Macholda (Jágr), 7. Hlaváč (Jágr), 26. Kuchejda (David Růžička, Jágr), 44. Tlustý (David Růžička). Rozhodčí: Homola, Polák - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 6:5, navíc Veselý 10 min. a do konce utkání - M. Látal 10 min. Bez využití. Diváci: 7000 (vyprodáno).

PSG Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Kotvan, Tesařík, Valenta, Řezníček, Šenkeřík - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Šlahař, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Rytíři Kladno: Cikánek - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera, Drtil - Jágr, Hlaváč, Tlustý - Kuchejda, Melka, Dalecký - Eberle, Kuchler, M. Látal - Strnad. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.