Máme za sebou třetí zápas v řadě, kdy se nám výsledkově příliš nevedlo. Nehraje už roli únava z tréninkového zatížení?
Únavou to podle mě nebude. Je začátek sezóny, tak zápas rozhodují ty malé chybičky, které stále děláme. A tyto celky to pak umí dobře potrestat. V tomto jsme si zatím úplně nesedli.

Vidíš zatím největší rozdíl mezi extraligou a první ligou právě v tomto trestání chyb?
Asi to v tom také roli hraje, ale my děláme úplně zbytečné chyby. V podstatě jim to nabízíme a pak kdokoli, kdo takto od nás dostane puk, z toho musí zákonitě dát gól. 

V posledních zápasech nás trápily druhé třetiny a i přes docela dobrý výkon byla rozdílová i dnes?
Paradoxně se nám ty chyby stanou vždy ve druhé třetině, je to tam nějaké zakleté. Ale dnes jsme nehráli zase tak špatný zápas. Bylo to vyrovnané, ale ty malé chyby vždy rozhodnou.

V přípravě nás čeká porce celkem jedenácti zápasů, oproti ostatním týmům  je to asi docela zápřah?
Záleží na tom, jak si to kdo nastaví a my to máme podobně už druhým rokem. Jsme na to zvyklí a pilujeme přípravu tak, aby nám to vyhovovalo do našeho hokeje. Aby se pak ty zápasy odvíjely způsobem, kterým chceme hrát. Musíme si také zvyknout na to, že i v únavě budeme potřebovat podávat stoprocentní výkony.

S Jakubem Hajným jste dosud jako jedni z mála odehráli všech pět příprav. Vypadá to, že s vámi trenéři budou letos počítat?
Tak je to příprava, kde hrají všichni. A tak to chodí, že starší hráči dostanou občas volno. Ale tohle mi nevadí, minulý rok jsem odehrál také všechny zápasy.

Vy jste spolu měli loni také docela úspěšnou přípravu, v sezóně jste se to pak už ale tolik na ledě neprojevilo. Mohlo by se to letos posunout zase o krůček dál?
Přesně tak, je to stejná porce zápasů, takže já i ostatní kluci jsme na to připraveni a jen by to chtělo si přenést vítěznou vlnu do ostré soutěže. Zatím je to příprava.

"S Kaulim jsme sehraní ještě z baráže."

Jsi aktuálně se třemi góly nejlepší letošní střelec Rytířů, co tomu říkáš?
Měl jsem štěstí na Slavii, ale to mohl být také kdokoli. V této fázi nějaký střelec nehraje žádnou roli.

Ve čtvrté lajně ale dáváš góly a naopak jsi až do minulého utkání v Plzni byl pouze u jediné obdržené branky Kladna?
Minulý zápas jsme dostali první gól a dnes po chybě druhý. Takže zatím jsou to dva. My jsme měli trochu štěstí, že už z baráže jsme v lajně zůstali ve stejném složení. Občas tam skáčou mladí kluci když někdo chybí a Tomáš Kaut jde nahoru, ale s Kaulim jsme jako čtvrtá lajna zůstali už od baráže a víme, co máme hrát. Jsme sehraní.

V druhé polovině přípravy nás čekají tři utkání se zahraničními soupeři, jak se na ně těšíte?
Bude dobrá zkušenost si vyzkoušet, jaké systémy se hrají jinde. A pak se to pokusit přenést sem a získat trochu větší rozhled v tom jak bránit a jak se přizpůsobit ostatním týmům.

Podle trenérů jste aktuálně začali trénovat herní situace v nerovnoměrném počtu hráčů, ještě to asi s Boleslaví nebylo ono?
Početní výhody jsme začali trénovat asi dva dny nazpět, do té doby jsme hlavně bruslili a soustředili se na kondičku. Musíme být připraveni na styl hokeje, který chceme hrát, abychom byli kondičně dobře připraveni. Teď začneme přesilovky a už do toho půjdeme komplexně.

Čeká nás přibližně měsíc do startu soutěže, na co se teď nejvíce soustředit, abychom ji začali úspěšně?
Myslím hlavně nebýt skleslí z toho, že se zatím výsledkově nedaří. Máme na vyladění všeho přesně třicet dní, abychom do prvního zápasu vlétli tak, že z Moravy odvezeme body. A ty tam nikdy lehké nebudou, to každý ví.