23. kolo Chance ligy – 14. 11. 2018 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
5
 
České Budějovice
0
 
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar – Svedlund, Vampola, Zikmund – Kaut, Machač, Redlich – Kružík, Kubík, Jelínek – Hajný, Š. Bláha, Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň – Vydarený, Plašil, Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin – Čermák, Přikryl, Heřman – M. Novák, Gilbert, Endál – Šimánek, Dančišin, Babka – Beránek, Bradley, Doležal. Trenéři: Prospal, Totter.

Branky a nahrávky: 25. Machač, 45. Kubík (Machač, Nash) – 32. Fillman (Bradley, Kutlák), 47. Endál (M. Novák, Gilbert), 57. Doležal (Pavlin, Strmeň). Třetiny: 0:0, 1:1, 1:2. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Střely na branku: 27:35. Rozhodčí: Wagner, Valenta – Beneš, Štofa. Diváci: 2759. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Patrik Machač – Lukáš Endál. 20.11.2018 - Sportovně technická komise Českého hokeje zkontumovala zápas ve prospěch týmu Rytíři Kladno.

Kdo čekal, že se v takto důležitém zápase bude hrát opatrný hokej, ten byl na omylu. Kladeňáci, kteří nastoupili s uzdravenými Jiřím Říhou, Petrem Vampolou a Tomášem Redlichem, odstartovali hodně aktivně a v prvních minutách soupeře téměř nepustili do hry. Z velikých šancí ale branku nevytěžili. Výborně si vedl Jan Strmeň v brance Českých Budějovic, ale o nic hůře na tom nebyl ani jeho protějšek Adam Brízgala v kladenské kleci. Gólman Rytířů zneškodnil dva nebezpečné úniky a svůj tým držel. Strmeň musel naopak odolávat delším náporům domácích a rovněž byl bezchybný.

Na začátku druhé části vystupňoval lídr tabulky tempo a zatlačil Kladno před Adama Brízgalu. Domácí gólman byl ale nadále bezchybný a udržel bezbrankový stav. Ten prolomil až krásnou individuální akcí Patrik Machač! Kladenská pětka nastartovala za vlastní brankou, projela celé kluziště a ranou pod beton zaskočila brankáře Jana Strmeně – 🚨 1:0. Krátce po polovině utkání se ale skóre znovu měnilo. Puk se při hře čtyři na čtyři odrazil příhodně pro Mitchella Fillmana a Adam Brízgala po ráně kanadského zadáka poprvé kapituloval – 🚨 1:1.

Kladno nezačalo závěrečnou dvacetiminutovku vůbec dobře a chvíli nemohlo zachytit tempo, pak ale přišel faul Reného Vydareného a přesilová hra. Během ní se dobře postavil před brankoviště Adam Kubík a z dorážky poslal puk za rozhozeného Jana Strmeně – 🚨 2:1. Podruhé tak na ČEZ stadionu explodovala vlna radosti. Ta však neměla dlouhého trvání. Motor sám naložil dobře s přesilovkou a Lukáš Endál nedal Adamu Brízgalovi ranou z první šanci – 🚨 2:2. Ladislav Zikmund posléze řešil přečíslení prudkým zakončením a Strmeně zachránila bližší tyčka. Vše už vypadalo, že zápas směřuje do prodloužení, pak ale přišlo vyloučení Kladna a krutý trest. Zdeněk Doležal se prosmýkl mezi obránci a bekhendem překonal domácího gólmana – 🚨 2:3. Rytířům se podařilo sáhnout k risku bez gólmana až necelé půl minuty před koncem, ovšem veliký nápor Jan Strmeň se svými bránícími spoluhráči ustál.


Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Viděli jsem velmi kvalitní utkání, oba týmy hodně bruslí a hrají agresivní hokej. Chvílemi jsme měli více hry my, chvílemi Budějovice. Pak se štěstí přiklonilo na stranu Budějovic.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Dokázali jsme vyhrát na hřišti týmu, který hraje velmi dobrý hokej. Atmosférou to byl pěkný hokej. Samozřejmě jsme rádi za tři body, protože jsme věděli, že nás tu nečeká nic lehkého. Kladno hraje velmi dobrý hokej a vrátili se jim po zranění něteří hráči. Pro nás to byl velmi dobrý test. 


Zápas v číslech 📊