8. kolo ELIOD ELD – 2. část – skupina C – 10. 1. 2019 ČEZ Stadion, Karlovy Vary

3

5

HC Energie Karlovy Vary: Hykel – Zolnaj, Anton, Sýkora, Bubeliny, Hohl, Vogel – Šlechta, Galla, Šmajda, Bubanec, Černý, Rymon, Sapoušek, Hofmann, Varvařovský. Trenéři: Andrys, Gombár, Lengö, Šik.
PZ Kladno: Gabriška – J. Burger, Hříbal, Deniger, Malý, Horn, Hvězda – P. Bareš, Rejna, Hurta, Hanousek, Šugár, Kulich, Vimmer, Redlich, Mikeska, Vosyka. Trenéři: Křepelka, Burger.

Branky a nahrávky: 29. Rymon (Šmajda), 53. Rymon (Hohl, Vogel), 54. Rymon, 63. Sapoušek (Šlechta) – 7. Redlich (Šugár), 24. Šugár (Rejna), 36. Hurta (Mikeska, Gabriška), 56. Rejna (Horn, Šugár), 58. Redlich (Vosyka, Hurta). Třetiny: 0:1, 1:2, 2:2 – N 1:0. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 28:26. Rozhodčí: Kostourek – Fiala, Juránek. Diváci: 92.

Už v polovině čtvrté minuty byl blízko úvodní branky Dominik Rymon, kterému radost překazil vystrčený beton Ondřeje Gabrišky. Následně zaúřadovala kladenská Pézetka. V dvojnásobné početní výhodě Pavel Šugár našel ve zmatcích v předbrankovém prostoru kotouč a rychle jej předal zakončujícímu Sebastianu Redlichovi – 0:1. Těžký nápor pocítil Gabriška na konci sedmnácté minuty, když si myslel, že má kotouč ve své moci. Rozhodčí ovšem nechali hru plynout a řada hráčů vlétla do branky, ve snaze puk ukořistit.

Ve druhé třetině se Kladnu podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. V rychle založené protiakci po získání kotouče vymetl pravou spojnici svou druhou trefou v zápase Sebastian Redlich – 0:2. Na ztrátu energetici zareagovali a dokázali snížit. Samuel Šmajda přihrávkou zpoza své branky až na útočnou modrou poslal na steč Dominika Rymonu, který v tváří tvář překonal Gabrišku – 1:2. Ještě před odchodem do kabin si Pézetka vzala dvougólové vedení zpět na svou stranu. V rychle založené útočné akci brankářem Gabriškou pokračoval Martin Mikeska přihrávkou na přesně střílejícího Vojtěcha Hurta – 1:3.

Vyvrcholení utkání přišlo v polovině poslední třetiny, kdy Energie dokázala dvěma rychlými góly vyrovnat a navíc Dominik Rymon dokonal hattrick. Nejprve Rymon snížil přesnou střelou z mezikruží pod horní tyč – 2:3. O minutu a půl později už to byla právě třetí trefa Rymona, který srovnal stav utkání – 3:3. Pézetka se ale rychle oklepala a přešla do tlaku. Na konci rychlé kombinace Pavla Šugára a Adama Horna vrátil těsné vedení hostům Jefferson Mark Rejna – 3:4. Hattricku se dočkal také na straně Kladna Sebastian Redlich, který tři minuty před koncem přidal svou třetí a zároveň pojišťovací branku – 3:5.

O bonusový bod z nadstavby rozhodl v prodloužení karlovarský Robin Sapoušek.