Miroslav Kopřiva poprvé nastoupil za kladenské áčko už v ročníku 2003-2004, kdy jako mladík a opora mistrovské juniorky kryl záda zkušenému Zdeňku Orctovi. V letech 2005 až 2007 bojoval v zámoří o svou šanci v NHL, ale tým Minnesota Wild mu nakonec zůstal zapovězen. Namísto pokračování ve farmářských týmech se Kopřiva z Ameriky vrátil do Kladna, kde se rychle vyšvihl mezi nejlepší extraligové gólmany a těšil se i z reprezentačních pozvánek.  

Kladno opustil po sezoně 2009-2010, v níž s tehdejším a nyní zase už současným parťákem Lukášem Cikánkem v brance řešili vážné záchranářské starosti. Následovalo tříleté angažmá ve Slavii, kde stihl dvě extraligové semifinále a několik individuálních úspěchů. Sezona 2012-2013 z hlediska brankářských statistik zcela patřila „Koprovi“ a také proto přišla nabídka z KHL a přesun do Slovanu Bratislava. Po sezoně ve druhé nejlepší lize světa „Kopr“ zvolil dres chomutovských Pirátů, kterým výraznou měrou pomohl k rychlému návratu do nejvyšší soutěže. Předloňskou sezonu Miroslav Kopřiva dokončil v Pardubicích, vloni chytal za slovenské Košice. 

Kariéra Miroslava Kopřivy


Prozatímní soupiska - Rytíři Kladno

Brankáři

Lukáš Cikánek, Miroslav Kopřiva, David Stahl

Obránci

Petr Hořava, Martin Kehar, František Matula, Jurij Repe, Petr Štindl, Matyáš Zelingr, Dominik Havelka, Václav Veber

Útočníci

Tomáš Kaut, Jan Kloz, Adam Kubík, Patrik Machač, Matěj Pekr, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, David Tůma, Ladislav Zikmund, Krešimir Schildhabel, Petr Patyk, Štěpán Bláha, Vincent Keszi