Hlava neustále nahoře, dokonalý přehled, šikovné ruce a hlad po gólech. Tak lze charakterizovat kladenského odchovance Davida Stacha. Ten strávil poslední tři sezony v extraligové Plzni, odkud zamířil do Sparty. V té však z osobních důvodů předčasně skončil a teď se stal posilou Rytířů.

„Jsem strašně rád, že jsem se sem mohl vrátit. Znám tady prostředí i spoustu kluků. Když se naskytla možnost návratu, byla to volba číslo jedna. Je fajn, že jsme se domluvili a myslím, že to bude fungovat. V Kladně jsem hrál asi svůj nejlepší hokej v kariéře,“ řekl Stach. „Vždy jsem snil o tom, abych si zahrál za Kladno extraligu,“ dodal.

O tom, že se jedná o skvělého hráče, není pochyb. Stach v sezoně 2015/16 vyhrál kanadské bodování 1. ligy, kdy nasbíral 91 kanadských bodů za 25 gólů a 66 asistencí. Díky tomu tehdy překonal rekord Václava Prospala ze sezony 2004/05 (88 bodů za 28+60).

David Stach podepsal s Kladnem smlouvu na příští sezonu s roční opcí. „Známe ho moc dobře a víme, co dokáže. V kontaktu jsme byli už během baráže a play off. Moc nám držel palce, ale tehdy to vypadalo, že půjde jinam. Nakonec to ale dopadlo takhle a my jsme rádi, že je u nás,“ řekl kladenský trenér David Čermák.