2

4

HC Dukla Jihlava: Honzík – Štebih, Pohl, Kajínek, Matějíček, Suchánek, Holý, Půža – Hrníčko, Skořepa, Pekr – Harkabus, Čachotský, Anděl – Jiránek, Zeman, Bezúch – Klíma, Hlinka, Osmík. Trenéři: Vlk, Zeman.
Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Redlich – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Svedlund – Kružík, Kaut, Kubík – Hajný. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 10. Harkabus (Čachotský), 41. Skořepa (Pekr, Hrníčko) – 11. Melka (Kubík, Vampola), 18. Strnad (Říha), 31. Nash (Plekanec, Vampola), 47. Jágr (Plekanec). Třetiny: 1:2, 0:1, 1:1. Vyloučení: 6:6 + Říha (KLA) 10 min.. Využití: 0:1. Střely na branku: 47:22. Rozhodčí: Zubzanda, Kubičík – Hejl, Podrazil. Diváci: 5 634. Nejlepší hráči: Josef Skořepa – Tomáš Plekanec. Konečný stav série: 1:4.

Jihlava s hrozícím koncem sezony v zádech vstoupila do zápasu dobře a byla nebezpečná. Přitom si navíc dokázala hlídat zadní vrátka a Kladeňáci to měli velmi těžké s přechodem do útoku. Až po geniální Vampolově přihrávce se dostal do úniku kapitán Jakub Strnad, který ale ve výborné pozici minul. Za domácí byla nejnebezpečnější zejména Čachotského řada. Tomáš Harkabus se dostal ke dvěma dobrým střelám a pokaždé pohořel na skvělém Lukáši Cikánkovi. Lukáš Anděl zase zasáhl pouze bránícího hráče. Nebylo proto velkým překvapením, že ještě před půlkou třetiny otevřela skóre tato formace. Tomáš Čachotský vyhrál buly, Tomáš Harkabus se hned opřel do puku a trefil naprosto přesně – 🚨 1:0. Důležitá odpověď Rytířů však přišla rychle! Antonín Melka šel dobře do brány a dorazil Vampolovu střelu za Davida Honzíka – 🚨 1:1. Z obrovského náporu v přesilové hře pak ještě Rytíři do vedení jít nedokázali, dvě minuty před konce třetiny už ale druhý zásah přidali! Jakub Strnad se uvolnil na střed a zamířil přesně k tyči – 🚨 1:2.

Ve druhé části jako by si Dukla uvědomovala, v jaké je situaci. Nechtěla se proto zbytečně dopustit nějaké chyby a hrál se spíše hokej bez šancí. Až při kladenské přesilovce mohli domácí srovnat krok. Tomáš Čachotský vybojoval přečíslení a střelu Tomáše Harkabuse fantasticky zastavil přesouvající se Cikánek. Pak ale přišla další přesilovka Rytířů a navýšení vedení! Brendon Nash dostal nabito na modré čáře a prudkou ranou nedal Honzíkovi šanci – 🚨 1:3. Přesilovky si poté vyzkoušeli také domácí, Kladeňáci ale hráli neskutečně obětavě a dobu trestů přestáli.

Začátek třetí dvacetiminutovky nám však hrubě nevyšel! Jihlavští se dostali snadno do pásma, Josef Skořepa vypálil tvrdě z první a Lukáš Cikánek lovil kotouč z brány – 🚨 2:3. Kladno ale zase vyztužilo svoji obrannou hru a nedovolilo Dukle srovnat stav. A v nejdůležitější chvíli se ukázal ten nejzkušenější muž na ledě! Jaromír Jágr zakončil z mezikruží a navýšil kladenské vedení – 🚨 2:4! Jihlava posléze přitvrdila hru a gól měl na hokejce Jan Holý. Cikánek se však fantasticky přemístil a zasáhl betonem. Postupně ale na obou stranách začalo přibývat nedovolených zákroků a ve standardním počtu pěti proti pěti se příliš nehrálo. Nicméně Rytíři soupeřův tlak přestáli výborně a mohli oslavit postup do baráže.

Trenéři po zápase 🗣

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Začali jsme dobře a dali jsme branku. Pak ale přišly dvě chyby a dva obdržené góly a celé se to obrátilo. My jsme si sice na začátku utkání vytvářeli nějaký tlak, ale hostům stačilo to házet do středního pásma a my jsme to mohli zkoušet znova. My jsme je ale svými chybami dostali sami do hry a bohužel už jsme nenašli sílu. I když jsme snížili, tak hned přišla laciná branka na 4:2. Něco nám tam chybělo, přestože jsme vyhráli základní část. V těžkých utkáních nám vždy chyběla trocha síly v klinčích, odvahy, důrazu a důslednosti. To se projevilo i v semifinále. Kladno bylo silné v přetahování a jejich šikovnost na hokejce se tam projevila.

David Čermák (Rytíři Kladno): Čekali jsme, že se nás Jihlava na začátku bude snažit dostat pod tlak. To se splnilo a asi prvních deset minut měla Jihlava navrch. My jsme začali hru vyrovnávat až od půlky třetiny. Ve druhé třetině jsme byli lepší a dostali jsme se do vedení. V poslední třetině jsme chtěli hrát v klidu a bez gólu, bohužel hned v prvním střídání jsme gól dostali. Pak jsme dali šťastně na 4:2 a měli jsme štěstí, když to tam měla Jihlava několikrát do prázdné brány. Buď to domácí netrefili nebo jsme to srazili vedle. Série byla vyrovnaná, vždycky rozhodoval jeden dva góly. I když jsme vyhráli 5:1, tak to neodpovídalo hře. Někdy to je o štěstí, tak to prostě v play off je.