David Stach. (Foto: Josef Poláček)

Vypadá to, že jste si dnes po sobotě trochu spravili vánoční náladu?

Je to tak, už jsme to potřebovali jako sůl. V Šumperku to byla docela smůla. Nechci sice říkat, že jsme hráli nějak zvlášť dobře, ale zase tak špatné to z naší strany nebylo. Docela jsme je tam tlačili, ale dostali jsme blbé góly. Dnes jsme si řekli, že musíme makat hned od začátku a udělat fanouškům před vánoci také trochu radost.

Kladno se dostalo do vedení dvěma brankami v oslabení. Řekli jste si, že když to nejde v přesilovce, zkusíte to pro změnu v jiné herní variantě?

No máte trochu pravdu, že to v přesilovkách trochu skřípe. Ale že padly ty góly v oslabení, to je hlavně tím, že je kluci hrají výborně a někdy tam pak pomůže štěstí při nějakém odrazu.

Nicméně třetí a čtvrtá branka Kladna už byly tvoje práce, můžeš je popsat?

U té první se nejdříve nějak odrazil puk k Růžovi a už jak napřahoval, tak jsem postřehl, že mě vidí. Jen jsem si ukázal hokejkou, kterou mi trefil a já to jen ztečoval do brány. Takže to bylo hlavně jeho výbornou nahrávkou. A ten druhý gól, to mě Tenky našel pěkně před bránou a já se z otočky hlavně snažil trefit branku.

Ta čtvrtá branka byla možná důležitější, protože jednak padla krátce po snížení Kadaně a pak se nakonec ukázalo, byla také vítězná?

Je to tak, rychle jsme se díky ní uklidnili. On ten obránce by asi ten puk měl, ale podařilo se mi mu nadzvednout hokejku.

Určitě bylo i dost příležitostí k získání hattricku, že?

To bylo, měl jsem tam hodně šancí. Párkrát jsem tam docela zbytečně ještě nahrával. Ale ono to za tohoto stavu trochu svádí.

Ty jsi promarodil přibližně první čtvrtinu sezony. Už jste zcela fit, nijak tě to zranění nelimituje?

Měl jsem na začátku natržené vazy v koleni a snažil jsem se to léčit bez sádry. Pak se mi to ale stalo znovu a sádra mě neminula. Pak už to musím zaklepat, že jsem bez jakýchkoli problémů naprosto fit.

Naskočil jsi do rozjetého vlaku a spolu s Tomášem Kaberlem a Honzou Hlaváčem jsi jeden ze tří hráčů, kteří si v kanadském bodování Kladna drží průměr minimálně bod na zápas. Je tedy vidět, že Rytíři se na tebe můžou spolehnout?

Tak já byl od malička hráč, od kterého se body očekávají. Nejsem žádný rychlík a ani bourač, abych pomohl týmu takovýmto stylem, takže se snažím pomáhat takto  a zatím to docela jde.

Dnes na to asi nebyla zrovna příležitost, ale často zkoušíš fintu se střelou přímo z buly?

To zkouším při buly z pravé strany opravdu často a možná až zbytečně moc často. Mě to jednou vyšlo a už jsem si myslel, že mi to bude vycházet pořád. Ale dva góly už z toho letos padly. Takže to asi budu zkoušet i dál.

Dnes relativně utkání pod kontrolou, přesto na kladenské straně 11 vyloučení. Není to na takový zápas přeci jen moc?

Táhne se to s námi celou sezónu, je to letos náš největší problém. I když si to vždy před zápasem říkáme, tak k tomu stále dochází. Sice to dnes nemělo fatální následky, ale dva góly jsme z toho zase dostali. Už se toho musíme vyvarovat, nebo nás to bude příště zase mrzet.

Čeká vás konečně přibližně desetidenní volno, za sebou máte sérii 21 utkání v necelých sedmi týdnech. To je oproti extralize slušná nálož?

Je toho fakt dost. Říkali jsme si s klukama, že pauza nám přijde už opravdu vhod. Já aspoň za sebe musím říct, že už tahám z posledního. Teď musíme nabrat trochu sil, potrénovat a vlítnout znova na to.

Jsou vánoční svátky velkým strašidlem pro zachování kondice do další fáze sezóny?

Podle mě ne, máme tam teď tři dny volna, ty budu trávit především s rodinou.

A jak se daří kloubit náročný program s čerstvě nastolenými rodičovskými povinnostmi?

Já si to především hodně užívám. Musím zaklepat, že to všechno vychází, malá je hodná.