Bylo to dnes tak trochu na houpačce, ale i vzhledem k závěru zápasu asi dva body nakonec bereme?

Byl to po vánoční přestávce docela těžký zápas, nehrálo se nějakých 12 dní. Jsme rádi, že jsme ho nakonec zvládli alespoň za ty dva body. První třetina byla z naší strany taková zahřívací, ve druhé jsme ale měli více odskočit. Kdyby to bylo o dva nebo tři góly, zápas už by se vyvíjel asi jinak. Jenže to se nám nepovedlo, ve třetí části jsme inkasovali a bylo to drama až do konce.

Bodovali jsme už pátý zápas v řadě, z těch všech ale dnešní výkon vypadal nejživější a ve směru dopředu nejaktivnější?

Chtěli jsme být aktivní, chtěli jsme se tlačit do šancí. Ale ty potřebujeme hlavně proměňovat. Takže do dalších zápasů budeme chtít v této aktivitě nadále pokračovat, ale musíme se víc tlačit do brány a mít větší důraz v zakončení.

Ústí vás možná trochu zaskočilo rychlou využitou přesilovkou, ale v závěru třetiny jste jim to s Peterem Jánským vrátili, když jste zařídili vyrovnání po prakticky totožné kombinaci?

Tak vyšlo to nakonec trochu podobně. Chtěli jsme hrát aktivně od začátku a je pravda, že ten rychlý inkasovaný gól z první přesilovky nás trochu trochu zabrzdil.

Druhé brance předcházelo Tvoje přesilovkové nahození na bránu takovým lehkým obloučkem. To bylo cílené, nebo už nebylo jak jinak na obranu soupeře vyzrát?

Samozřejmě chceme co nejvíce střílet na bránu, kde budeme mít blokujícího hráče, sbírat a dorážet odražené puky. A to byl právě jeden z těchto gólů, které ale v současné době zápasy často rozhodují. Těch gólů po hezkých kombinacích už dnes mnoho nepadá.

Byl gólman Soukup velkou překážkou?

Chytal výborně, zápas se mu povedl. Aniž bych chtěl snižovat jeho výkon, tak od nás ale musí přijít před jeho bránou daleko větší důraz.

Krátce po ústeckém vyrovnání přišla minutová přesilovka 5/3. Co jí chybělo k využití?

Minutu jsme sice byli ve třetině, ale nic z toho bohužel nebylo. Asi chybělo více střelby a víc clonění před brankářem. Až moc jsme se tam hledali.

Jak se hrálo po vánoční přestávce? Přišla spíše vhod, nebo byste raději hráli bez pauzy?

Byli jsme rádi, že jsme si trochu odpočinuli. Byla to první pauza od začátku sezóny, takže jsme ji uvítali. Na druhou stranu je to po těch dvanácti dnech chvílemi takové kostrbaté. Ale to se po pár střídání srovná.

V čase mezi svátky přišla po delší době zase příjemná návštěva. Dnešní aktivní výkon mohla být asi dobrá pozvánka pro masivnější diváckou podporu ve zbytku základní části?

My doufáme, že lidi budou v takovémto větším počtu chodit i nadále a my je samozřejmě svými výkony budeme chtít nalákat.