3. kolo Chance ligy – 12. 9. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Vsetín
2

Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Svedlund, Říha, Hořava, Zelingr, Zajíc – Kubík, Vampola, Machač – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Zikmund, Š. Bláha – Vildumetz, Strnad. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Rudl, Slováček, Teper, Jenáček, Holomek, Hryciow – Theoret, Rác, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Vávra, Podešva, Březina – Kopta, Kucharczyk, Jindra. Trenéři: Dopita, Jenáček.

Branky a nahrávky: 2. Strnad (Vildumetz), 12. Kaut (Redlich), 43. Zikmund (Š. Bláha), 48. Zajíc (Strnad), 60. Kaut – 36. Karafiát (Theoret, Holomek), 58. Jonák (Pechanec). Třetiny: 2:0, 0:1, 3:1. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 36:32. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Štofa, Beneš. Diváci: 2046.

Začátek třetího ligového zápasu v nové sezoně, to byla ze strany Kladna skutečná hokejová lahůdka! A postaral se o ni kapitán Jakub Strnad. Rychlonohé křídlo se nádherně individuálně uvolnilo od levého mantinelu na střed a bekhendem rozvlnilo síť za Janem Šelepněvem – 🚨 1:0. A útočné choutky vydrželi Rytířům po celou dobu první části! Zakrátko našel Tomáš Redlich po rychlém protiútoku Tomáše Kauta a ten už doklepl puk k odkryté tyči – 🚨 2:0. Po chytré akci Adama Kubíka se ještě domácí pokoušeli dosáhnout třetí branky velkým důrazem, tentokrát už ovšem neuspěli.

Ve druhé části už vystrčili drápky i hosté, kteří v posledním kole rozdrtili Kadaň 11:0, přestříleli Rytíře a dočkali se snížení. Kanaďan Mitchell Theoret předvedl výborný přehled, našel zpoza klece Jiřího Karafiáta a ten z mezikruží Lukáše Cikánka prostřelil – 🚨 2:1. Do konce druhé části měli hosté ještě několik šancí, srovnání ale nevybojovali.

V závěrečné periodě už vše vypadalo, že puky tentokrát budou padat jen do branky pod kladenským kotlem! Čtvrtá kladenská lajna předvedla svůj důraz, Ladislav Zikmund dostal puk před brankoviště a dotlačil jej do sítě – 🚨 3:1. Za chvíli navíc Šelepněva zaskočilo Strnadovo nahození a Josef Zajíc napálil puk do odkryté klece – 🚨 4:1. Přece jen ale nakonec viděli branku zblízka i vsetínští fanoušci. Po chybě v rozehrávce se dostal ke střele Vít Jonák a procedil puk za Cikánka – 🚨 4:2. Téměř dvě minuty před koncem hosté riskantně zkusili hru bez gólmana a vytvořili si zajímavý tlak, Kladeňáci ale nakonec kotouč vybojovali a Tomáš Kaut jej poslal do prázdné sítě  🚨 5:2. Na kostce v tu chvíli svítilo 0,8 sekundy do sirény.

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): První třetinu jsme odehráli velmi dobře, vyhráli jsme ji 2:0, ale zápas jsme mohli klidně úplně rozhodnout. Ve druhé třetině nás Vsetín zatlačil a byl lepší. Naštěstí pro nás to bylo jen 2:1 po druhé třetině. Ve třetí části jsme rozhodli zaslouženě.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Kladno na nás vletělo a v první třetině bylo jasně lepší. My jsme se udrželi ve hře díky skvělému výkonu našeho gólmana. Ve druhé a třetí třetině už jsme hráli lépe, trochu jsme srovnali krok. Kladno ale vyhrálo po zásluze. Podalo velmi dobrý výkon, my jsme prospali první třetinu a do zápasu jsme naskočili až později.

Zápas v číslech 📊

Ostatní výsledky 3. kola Chance ligy ✅

České Budějovice - Slavia 5:0, Třebíč - Litoměřice 2:1, Prostějov - Jihlava 3:2, Kadaň - Benátky nad Jizerou 6:7pp, Havířov - Poruba 2:3