Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 5:4pp. (Foto: Josef Poláček)

Kladno dnes začalo opatrně a s respektem. Viditelná snaha neudělat žádnou chybu nepouštěla Rytíře do žádných zbrklých akcí. Útoky domácích byly postupné. Nicméně v 5. minutě se připomněli hosté a Pech nastřelil tyčku. Tlak hostí zesílil při přesilovce, kterou ovšem Rytíři přežili bez úhony. Jak se proměňuje přesilová hra, ukázalo Kladno svému soupeři ve 14. minutě. Kuchler vyslal do samostatného úniku Rudovského, který ovšem ještě neskóroval. Dojíždějící Kuchler ale s pomocí hostujícího obránce branky dosáhl – 1:0. Do konce první části stihli Rytíři své vedení ještě navýšit. Černošek vypálil od modré čáry, těsně minul, naštěstí puk odražený od zadního mantinelu uklidil do branky hostí dobře postavený Miloš Hořava – 2:0.

Rytíři v sobě probudili střelce

Rytíři své vedení pozorně bránili a odměnou jim byl třetí gól. Petr Hořava vyslal v 28. minutě do útoku Strnada, který posunul do leva na výborně hrajícího Kuchlera, který prostřelil Pöpperleho – 3:0. Následovala kladenská přesilovka přetavená ve čtvrtý gól. Libor Procházka skvěle zakombinoval s Kaberlem a umístěnou střelou od modré vyhnal gólmana Pöpperleho – 4:0. Zápas byl zdánlivě rozhodnutý, zvláště potom, co se domácí pevně drželi otěží zápasu. Třetí část ukázala, že prvotní dojem byl mylný.

Spartu čtyři góly nesložily

Hned první vážnou šanci v poslední třetině hosté proměnili. Ivan Rachůnek tečoval dalekonosnou střelu Pilaře – 4:1. Uběhly dvě minuty a Sparta snížila na rozdíl dvou gólů. Samostatnou akci dovedl do zdárného konce špílmachr Ton – 4:2. Na hokejky Rytířů se v tu chvíli logicky vkradla nervozita, která vrcholila třetí obdrženou brankou. Z blízka dorážel odražený puk Bahenský a dal Spartě regulérní naději na vzdálený bodový zisk – 4:3. V tu chvíli začal tuhý boj Rytířů o záchranu příznivého výsledku. Bylo to ale těžké, obzvláště když silná Sparta odvolala gólmana. Zbývalo devět vteřin do konce normální hrací doby, když na ukazateli skóre svítily dvě stejné číslovky. Sparta vyrovnala Buchtelem, který opět dorážel v bezprostřední blízkosti tyčky – 4:4.

Prodloužení dlouho netrvalo. Kuchler brzy po jeho rozehrání vyzval Kaberleho na zteč a kladenský bek se neunáhalil a vychutnal si Novotného v brance Sparty – 5:4. Rytíři tak nakonec berou z dramatického utkání dva body.

Sestřih utkání

Jiří Kuchler a Tomáš Kaberle po zápase se Spartou

Rytíři Kladno – HC Sparta Praha 5:4 po prodloužení (2:0, 2:0, 0:4 – 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Kuchler (Rudovský), 19. M. Hořava (Černošek, T. Kaberle), 28. Kuchler (Strnad, P. Hořava), 31. L. Procházka (T. Kaberle, Dragoun), 61. T. Kaberle (Kuchler, Dragoun) - 42. I. Rachůnek (Philipp, Přibyl), 44. P. Ton (Kubát, F. Novotný), 47. Bahenský (T. Rachůnek), 60. Buchtele (T. Rachůnek, Krejčík). Rozhodčí: Šindler, Homola - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 4 135.

Rytíři Kladno: Chábera - Kaberle, Černošek, Procházka, Doudera, Jankovič, P. Hořava, Růžička - Tenkrát, Dragoun, M. Hořava - Eberle, Havlíček, Kuchler - Strnad, Dalecký, Rudovský - Lukáč, Bajaruns. Trenéři: Čelanský, Neliba, Zajíc.

HC Sparta Praha: Pöpperle (31. Novotný) – Piskáček, Pilař, Krejčík, Švrček, Philipp, Kubát, Hrbas – Rolinek, Hlinka, Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – I. Rachůnek, Přibyl, Klimek – T. Rachůnek, Bahenský, Chlapík. Trenéři: Jandač, Moták.