Důležitý vstup do série jsme zvládli velmi dobře…

Říkali jsme, že sem jedeme vyhrát alespoň jeden zápas, ale to se samozřejmě říká vždycky. Před zápasem jsme si řekli, že zkusíme vyhrát hned ten první, abychom je nenakopli, a to se nám povedlo. Dali jsme nádherné góly a utekli jim o dvě branky. Oni už pak jenom dotahovali a tlačili se do nás. My jsme to už zvládli.

Do vedení jsme šli hned v první minutě. To bylo asi hodně důležité, že?

Je to důležité, přišel plný barák a nikdy není příjemné, když před plným stadionem dostanete hned na začátku na 0:1. To je pak tlak na vás daleko větší. To nám tedy vyšlo super, doufáme, že se nám to zítra povede znovu.

Na konci třetiny jsme pak podruhé odskočili na rozdíl dvou gólů, když se v oslabení prosadil Tomáš Redlich. Jak tohle zapůsobí na psychiku?

Vyhráli jsme o tři góly, takže to vypadá jednoznačně. Nechci říkat, že nám tam padlo všechno, ale zkrátka jsme měli větší štěstí. Jinak to bylo vyrovnané. To jsou přesně zápasy, ve kterých může rozhodnout oslabení nebo přesilovka. To je na tom krásné.

Jihlava se taky mohla prosadit v oslabení – situaci dvou na tebe samotného zakončoval Matěj Pekr. Je pro tebe výhoda, že ho znáš?

Právě vůbec ne. Známe se, on je strašně šikovný hráč a má hrozně moc věcí, které může udělat. Je těžké přijít na to, co na mě vymyslí. Jestli přijde s tím, na co je zvyklý, protože mě zná, nebo zkusí něco jiného. Tentokrát mi to vyšlo, udělal kličku do bekhendu. Trefil mě ale do břicha, kdyby to dal níž, asi by to byl gól. Na to se ale nehraje.

Zkusil teda tentokrát to svoje nebo tě zkusil překvapit?

Jak říkám, má toho víc. Má takové tři věci, uvidím, co udělá zítra. Ještě má na výběr dvě. Pořád ale může zkusit to samé, o to je to těžší.

Hodně rozhodující jste byli dost možná vy gólmani. Domácí brankář zpočátku nepůsobil jistě, zatímco ty jsi to zase zavřel…

Neřekl bych, že nepůsobil jistě. Je to super gólman. Když ale dostanete pomalu z první střely gól a hned potom druhý, tak to není úplně super. Pro gólmana je to těžké, ale takové zápasy se samozřejmě stanou. Myslím, že nám ještě ukáže, že je to dobrý gólman.

Důležité bylo, že jsi většinu puků dokázal podržet a nedovolil jsi jim dorážet, že?

Jo, to je super. Když na to vidím, tak se to snažím nevyrážet. Ve třetí třetině už přede mě ale chodili ve dvou, takže jsem nic neviděl a létalo to ode mě. Naštěstí to vždycky odletělo někam do rohu.

Jaké to je pro tebe jako gólmana v porovnání se sérií proti Přerovu?

Jihlava má samozřejmě zkušenější hráče a nejde toho na mě tolik. Třeba tam pět minut stojím a pak na mě ujedou dva hráči sami. Je to hrozně těžké. Povedl se nám jeden zápas, takže bych to radši ještě nijak nehodnotil.

Zápas měl celou dobu parádní tempo. Skoro mi to přišlo ještě o level výš než ve čtvrtfinále…

Je to o level výš, hraje se o baráž! Je to znát, že hrají dva týmy, které chtějí postoupit a které by si to zároveň zasloužily. To, co mají za sebou, je krásné. Chodí plný barák, u nás snad bude taky. Bude to super série.

Přijelo vás podpořit hodně Kladeňáků a zítra by jich mělo být ještě víc. Jak jsi to vnímal?

Je to skvělé, že nás sem v pátek jedou podpořit. Jsou to srdcaři a za to jim hrozně děkujeme. Já upřímně bych šel radši na pivko, než abych jel sem. O to je to hezčí, že je vidět, jak je to baví a jak to žerou. Za to jsme hrozně rádi.

Jak se připravit na druhý zápas?

Je to za chvilku. Je čtvrt na devět, od devíti máme večeři a pak si půjdeme zkusit lehnout. Po takovém zápase není usínání samozřejmě snadné, takže uvidíme, kdy usneme. Ráno bude asi dobrovolný led. Kdo potřebuje, půjde, kdo nepotřebuje, nepůjde. Máme toho hodně a musíme šetřit síly.