10. kolo ELIOD ELD, 2. část – sk. A – 13. 12. 2018 Zimní stadion Eden, Praha

2

5

HC Slavia Praha: Pittr – Čech, Stejskal, Srdínko, Hrdlička, M. Svoboda, Kluch – J. Svoboda, Malínek, Greguss, Jokl, Slavíček, Hofmann, Vlasák, Krásný, Vymětal. Trenéři: Kolařík, Novák.
Rytíři Kladno: Jaňour – Danda, Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Ticháček – Kouba, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Nedvěd, Štěpánek, Adam, Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.

Branky a nahrávky: 5. Hofmann (Čech, Slavíček), 36. Vlasák (Malínek, Jokl), 63. Malínek (Čech) – 3. Chrenka (Šapovaliv), 17. Sojka (Alscher), 36. Alscher (Hrabík), 43. Šapovaliv, 47. Chrenka (Sojka). Třetiny: 1:2, 1:1, 0:2 – N 1:0. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 24:40. Rozhodčí: Jaroš – Tasch, Štěpánek. Diváci: 57.

Kladno mělo skvělý vstup do utkání. V oslabení otevřel brankový účet po přihrávce Matyáše Šapovaliva svou trefou Samuel Chrenka – 0:1. Pražané na inkasovaný gól okamžitě zareagovali a během minuty a půl ztrátu dorovnali. V přesilové hře, v níž Sešívání inkasovali, se prosadil deset vteřin před vypršením Jakub Hofmann – 1:1. Ještě před první sirénou vrátil hostům vedení Adam Sojka – 1:2.

Také ve druhé třetině se jako první radovalo Kladno, které odskočilo na rozdíl dvou branek. Ondřej Hrabík vyzval k zakončení Marka Alschera, jenž překonal brankáře soupeře – 1:3. Ještě v té minutě se Slavia dostala znova do kontaktu, když Matěj Vlasák přesně zakončil – 2:3.

Poslední část už patřila pouze Rytířům. Po dvou minutách se trefil po individuální akci Matyáš Šapovaliv – 2:4. Na něj navázal o čtyři minuty později svou druhou brankou v zápase Samuel Chrenka, jehož branka určila finální podobu – 2:5.

V nadstavbě se rozhodlo již v prodloužení, ve kterém rozhodl domácí Vojtěch Malínek za asistence Aleše Čecha.