17. kolo ELIOD extraligy dorostu – 24. 11. 2018 ČEZ Stadion, Kladno

Sparta
5

Rytíři Kladno: Gabriška – Alscher, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, Ad. Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.
HC Sparta Praha: Krbeček – Tomov, Brůna, Ludvík – Pražák, Broš, Al. Bareš, Mácha, Höll, Krupička, David, Pírs, Červenka, Kalný, Němec, Vitouch. Trenéři: Žemlička, Šrek.

Branky a nahrávky: 10. Koštoval (Sojka, Alscher), 35. Sojka (Šilhavý), 61. Alscher (Sojka) – 7. Broš (Ludvík), 18. Bareš (Pražák), 34. Broš (Červenka, Tomov), 41. Krupička (Mácha, Brůna), 44. Krupička. Třetiny: 1:2, 1:1, 0:2 – N 1:0. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 37:30. Rozhodčí: Valenta – Pešek, Zimmermann. Diváci: 70.

První změna stavu na sebe nenechala dlouho čekat. Po vyloučení Martina Adama za podražení stačilo sparťanům pouhých osm vteřin k úvodní brance. Jan Ludvík našel Josefa Broše, který přesnou trefou využil přesilovku – 0:1. Početní výhodu si po faulu Adama Máchy vyzkoušeli také Rytíři, kteří po minutě nepříznivý vývoj srovnali. O vyrovnávací branku se po přihrávce Adama Sojky postaral Michal Koštoval – 1:1. Konečné slovo měla Sparta, kterou po ubráněném oslabení poslal zpět do vedení Albert Bareš – 1:2.

Druhá část proběhla od obou týmů bez vyloučení. Po polovině zápasu navýšil vedení hostů Josef Broš, který tak zaznamenal svou druhou branku v tomto zápase – 1:3. Kladno na inkasovanou branku rychle zareagovalo a do necelých dvou minut bylo zásluhou Adama Sojky zpět v kontaktu – 2:3. Zbytek třetiny už žádnou branku nenabídl a Pražané si tak i po čtyřiceti minutách drželi jednobrankové vedení.

Do poslední třetiny vstoupila aktivněji Sparta, která už v první minutě odskočila na rozdíl dvou branek. Na konci rychlé kombinace byl Jan Krupička, který se po Máchově přihrávce v koncovce nemýlil – 2:4. Krátce nato Jan Krupička po individuálním průniku přidal i svou druhou trefu a určil finální výsledek – 2:5.

Bonusový bod v nadstavbě přišel v prodloužení na stranu Kladna, když se po minutě prosadil Marek Alscher.