2. kolo ELIOD extraligy dorostu – 13. 9. 2018 Zimní stadion Eden, Praha

4

3

HC Slavia Praha: Pittr (náj. Janura) – Dráb, Čech, Stejskal, Srdínko, Horáček, M. Svoboda, Kluch – J. Svoboda, Malínek, Greguss, Jokl, Altrichter, Slavíček, Brummel, Hofmann, Rulc, Krásný, Vymětal. Trenéři: Veber, Antoš, Kuna.
Rytíři Kladno: Gabriška – Tomšík, Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Ticháček – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, A. Bareš, Nedvěd, Gardoň, Šapovaliv, Ullrych, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.

Branky a nahrávky: 27. Vymětal (Greguss, J. Svoboda), 33. Altrichter (Srdínko, Horáček), 49. Srdínko (Horáček, Altrichter), 52. Slavíček (Kluch) – 3. P. Bareš (Hrabík, Tomšík), 35. Koštoval (Alscher), 48. Šapovaliv (Ticháček, Ullrych), rozh. náj. Šapovaliv. Třetiny: 0:1, 2:1, 2:1 - N 0:0 - 0:1. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. Střely na branku: 41:33 / 2:1. Rozhodčí: Šmika – Hradil, Zháňal. Diváci: 41.

Rytíři vletěli do druhého ligového utkání sezony nejlepším možným způsobem a zakrátko mohli radostně zvedat ruce nad hlavu. Hned ve třetí minutě se uvolnil Pavel Bareš a zblízka překonal domácího brankáře – 🚨 0:1. Ještě v první části mohl navýšit při přesilovce Adam Bareš, tváří v tvář gólmanu Michalu Pittrovi ale neuspěl.

V prostředním dějství už začali pořádně zlobit také sešívaní. Už šance Jakuba Altrichtera měla být pro Rytíře varováním. Kladno se ale nepoučilo, zakrátko ztratilo puk a Matěj Vymětal vymetl roh Gabriškovy brány – 🚨 1:1. A vzápětí přišel i obrat. Jakub Altrichter si našel prostor před brankou a dostal se k dorážce – 🚨 2:1. Vedení Pražanů však trvalo jen jednu minutu a 37 sekund. Michal Koštoval se zorientoval ve skrumáži a znovu srovnal – 🚨 2:2. V závěru druhé periody hrozili domácí při přesilové hře, vše ovšem zlikvidoval sebejistý Ondřej Gabriška.

Z přesilové hry si pak Kladeňáci ve třetí části vzali zpět vedení, které vybojovali v první třetině. Domácího gólmana překonal Matyáš Šapovaliv – 🚨 2:3. Slavia se pak ale zvedla k mohutnému odporu! O necelé dvě minuty později prostřelil Gabrišku od modré Adam Srdínko – 🚨 3:3. A za další tři minuty se individuálně prosadil Šimon Slavíček – 🚨 4:3. Přestože v závěru hosté napínaly všechny síly k vyrovnání, další branku už jim dobře chytající Pittr nepovolil.

A v nadstavbovém pětiminutovém prodloužení se diváci další branky rovněž nedočkali. K vidění byly jen tři střely, žádná z nich přitom neměla gólové parametry. Nadstavba tak dospěla až do nájezdů! A v nich ukázali modrobílí svoje šikovné ruce. Zatímco Gabriška zlikvidoval všechny tři nájezdy, za Kladno se prosadil jak Matyáš Šapovaliv, tak Petr Ullrych a Adam Sojka. Třetí jmenovaný uspěl proti druhému brankáři Patriku Janurovi, který naskočil pouze na poslední zkoušku zručnosti.