Pokud se ohlédneme za celou sezonou dorostenců, tak co se týče počtu vstřelených branek, Rytíře táhl se svými 32 přesnými zásahy Adam Sojka. Konkurovat se mu snažil Samuel Chrenka, který zaznamenal pouze o dvě branky méně. Z řad obránců se mohl se svojí bilancí chlubit Jiří Ticháček, který ve třiceti sedmi zápasech zaznamenal dvacet gólů a 31 asistencí. S padesáti jedna body se tak stal i nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem celé coutěže. "Jsem rád, že se mi teď docela daří, ale to je zásluha celého týmu, protože bez spoluhráčů bych to nedal. Hlavně je důležité, abych pomohl týmu v play-off. "

Ovšem nejproduktivnějším hráčem celého týmu za obě dvě části byl Matyáš Šapovaliv, ten zaznamenal ve třiceti osmi odehraných zápasech neskutečných šedesát bodů. Matyáš se zároveň stal nejlepším nahrávačem Rytířů, když dokázal svými přesnými přihrávkami připravit 42 gólů. Pokud bychom nahlédli do brankoviště, tak nejlepší procentuální úspěšnost si držel Štěpán Suk (89,90%). Dorostenci se mohli ale opřít i o výkony šikovného Ondřeje Gabrišky (87,91%), ten během sezony ještě vypomáhal svým stejně starým spoluhráčům z Pézetky.

Čtvrtfinále play off sk. A ELIOD Extraligy dorostu - rozpis utkání

       Kolo      Den       Datum                              S kým    Čas                   Místo
 1. Ne 17.03.2019 Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 13:15 Rocknet aréna, Chomutov
 2. Út 19.03.2019 Rytíři Kladno - Piráti Chomutov 14:00 ČEZ stadion, Kladno
 *3. St 20.03.2019 Rytíři Kladno - Piráti Chomutov 14:00 ČEZ stadion, Kladno

* potenciální zápas (série hraná na 2 vítězná utkání)

Systém play off

První kolo play off odstartuje v neděli 17. března na půdě hůře nasazených týmů, druhý a případný třetí zápas se bude hrát u tabulkově lépe postavených. Stejný formát platí i pro následné semifinále. Čtvrtfinále i semifinále se hraje vždy na dvě vítězná utkání. Co je podstatné, oba oddělené pavouky play off – pro západní a východní polovinu republiky – se spojí až na závěrečném turnaji. Závěrečný turnaj startuje v sobotu 30. března a končí v neděli 31. března ve vítkovické Ostravar aréně, čtyři účastníci se utkají tabulkovým formátem každý s každým.

Čtvrtfinále play off skupiny A

Rytíři Kladno (1A) – Piráti Chomutov (2C)
Mountfield HK (2A) – HC Sparta Praha (1C)
HC Škoda Plzeň (3A) – HC Litvínov (6A)
Bílí Tygři Liberec (4A) – HC Slavia Praha (5A)

Čtvrtfinále play off skupiny B

HC VÍTKOVICE RIDERA (1B) – HC Dukla Jihlava (1D)
HC Kometa Brno (2B) – HC ZUBR Přerov (1E)
AZ RESIDOMO Havířov (3B) – HC Oceláři Třinec (6B)
HC Dynamo Pardubice (4B) – PSG Berani Zlín (5B)