16. kolo ELIOD ELD – 2. část – skupina C – 28. 2. 2019 ČEZ Stadion, Kladno

Sparta
5

PZ Kladno: Liemann – Melichna, Danda, Deniger, Malý, Hvězda – Kut, Rejna, Cihelka, Hanousek, Šugár, Kulich, Frýda, Vimmer, Redlich, Vosyka. Trenéři: Křepelka, Burger.
HC Sparta Praha: Dlouhý – Tomov, Brůna, Ducháč, Menzel, Adamec, Horáček – Broš, Bareš, Mácha, Krupička, Straka, David, Červenka, Filipov, Kalný, Theimer, Vitouch. Trenéři: Žemlička, Šrek.

Branky a nahrávky: 35. Malý (Vimmer) – 7. David (Horáček, Mácha), 31. Vitouch (David), 36. Bareš (Krupička), 38. Červenka, 46. David (Straka, Ducháč), 62. Vitouch (David). Třetiny: 0:1, 1:3, 0:1 – N 0:1. Vyloučení: 3:9 + Kulich (PZK) a Bareš (SPA) 10 min.. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 17:46. Rozhodčí: Velčovský – Doležal, Štěpánek. Diváci: 45.

Už v první třetině Sparta naznačila svou převahu. Ze střelecké převahy 1:17 vzešla ale jen jedna branka, kterou v sedmé minutě zaznamenal František David – 0:1. Na další gólovou radost se čekalo až do poloviny utkání, kdy navýšil vedení Sparty Michal Vitouch – 0:2. Kladno dokázalo zareagovat a zásluhou Matyáše Malého bylo opět v kontaktu – 1:2. Hned po minutě byl stav opět o dvě branky, Albert Bareš upravil na 1:3. Přesně o dvě minuty později přidal čtvrtou branku hostů Jakub Červenka – 1:4. O poslední branku se podobně jako o první postarali Pražané, konkrétně František David svou druhou trefou stanovil finální podobu výsledku – 1:5.

David se bodově prosadil také v nadstavbě, když asistoval Michalu Vitouchovi, který přesným zakončením poslal čtvrtý bod na účet Sparty.