Kladeňáci ztratili dvakrát v řadě a v tabulce jsou s 28 body momentálně desátí. Devátá Olomouc má shodně bodů jako Rytíři a jedenáctý Zlín i dvanácté Vítkovice ztrácí na Kladno po bodu. Modrobílí naposledy sehráli první domácí derby sezony, když na ČEZ stadionu přivítali Spartu. S tou odehráli i přes špatnou první třetinu vyrovnané utkání, ale kvůli dvěma inkasovaným brankám v závěru nakonec prohráli 2:4. „Mrzí nás první třetina, kdy jsme měli až přehnaný respekt. Sparta má samozřejmě kvalitní tým, ale měli jsme hrát lépe a od začátku je dostat pod tlak. To se nám ale nepovedlo, nechali jsme jim iniciativu. S hrou jsme byli spokojení až od druhé třetiny,“ hodnotil Čermák.

Rytíři ale proti Spartě nepřišli jen o body. Utkání totiž nedohrál legendární Jaromír Jágr, který odstoupil přibližně v polovině utkání. V osobním souboji s Adamem Poláškem se mu rozjely nohy a slavná osmašedesátka se jen stěží zvedala z ledu. Do zápasu pak už Jágr nenaskočil, byť zbytek utkání dál sledoval ze střídačky. V první lajně jej nahradil Matyáš Filip, který byl připravený jako třináctý útočník.

Zápas proti Spartě byl tradičně řádně vyhecovaný, což potvrdil bitkou také kanadský bek Brendon Nash. Ten se pustil do pěstního souboje s hostujícím Miroslavem Formanem, jenž z potyčky odešel s natrženým uchem. Nash tak potvrdil pozici poněkud nenápadného tvrďáka. Právě kanadský obránce je totiž nejvýše postaveným Rytířem v Radegast indexu! V rámci extraligového srovnání je devátý. Dopomohlo mu k tomu 41 zblokovaných střel, 21 rozdaných hitů a +1 ve statistice plus/minus.

Kometa po výměně trenéra zlepšila domácí bilanci

Domácí porážka 2:7 se pro brněnskou Kometu ukázala jako zlomový moment. Právě po tomto zápase totiž rezignoval dosavadní trenér Petr Fiala, kterého následně nahradil majitel klubu Libor Zábranský, který tým v minulosti dovedl ke dvěma mistrovským titulům. A jak si Brňané pod novým vedením stojí? Zatím dvakrát zvítězili doma, zatímco venku dvakrát prohráli. V Třinci ztratila Kometa 3:6 a naposledy v Liberci zapsala těsnou porážku 2:3. Mezitím zaznamenal klub z jižní Moravy pět bodů za výhry 3:2 v prodloužení nad Hradcem a 4:3 nad Olomoucí. Sečteno podtrženo, Brno je v tabulce aktuálně šesté s 38 body a hned za zády má o bod sedmé Karlovy Vary.

Jako správný kapitán táhne Kometu Martin Zaťovič (15+11), který je v ligovém bodování momentálně druhý za nedostižitelným Milanem Gulašem. Velmi dobře si vede také Petr Holík (8+15) a s větším odstupem pak následuje Kladeňák Tomáš Plekanec (5+11). Z beků si vede nejlépe zkušený Ondřej Němec (2+10). Co se týče situace v brankovišti, obrovskou důvěru dostává Karel Vejmelka (91,81 %), který svého kolegu Lukáše Klimeše (75,76 %) pustil jen do tří utkání. Kometa si v aktuálním ročníku hodně pomáhá přesilovými hrami, z nichž vytěžila už 19 branek. S úspěšností 23,17 % je tak třetím nejnebezpečnějším týmem soutěže při přesilových hrách.

Vzájemný zápas

Ztráta domácího zápasu proti Brnu může Rytíře hodně mrzet. Kladno totiž před svým publikem odstartovalo velmi dobře a díky trefám Patrika Machače a Brendana O’Donnella vedlo po první třetině o dvě branky. Jenže ve zbytku utkání už mířili přesně jen hosté. Lukáš Kucsera se ve druhé části dvakrát prosadil a srovnal stav utkání. V závěrečném dějství pak uzmul vítězství pro Kometu Petr Holík. Rytíři v závěru ještě usilovali o srovnání, jenže neuspěli a zapsali těsnou porážku 2:3.

Utkání 24. kola Tipsport extraligy HC Kometa Brno  Rytíři Kladno se odehraje v neděli 1. prosince od 17:20 v brněnské DRFG Areně. Utkání můžete sledovat živě na ČT Sport.