4. semifinále play off Chance ligy – 20. 3. 2019 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
5
 
Jihlava
3
 
Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Svedlund, Zelingr – Jágr, Plekanec, Redlich – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Kubík. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Dukla Jihlava: Honzík – Štebih, Pohl, Kajínek, Matějíček, Suchánek, Holý, Půža – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Čachotský, Dostálek – Bezúch, Zeman, Jiránek – Klíma, Osmík, Hrníčko. Trenéři: Vlk, Zeman.

Branky a nahrávky: 3. Jelínek (Zikmund, Lakos), 28. Melka (Svedlund, Strnad), 41. Zikmund (Jágr, Říha), 44. Lakos (Machač, Strnad), 60. Vampola (Plekanec, Strnad) – 14. Zeman (Holý), 19. Pekr (Anděl, Pohl), 31. Pekr (Klíma). Třetiny: 1:2, 1:1, 3:0. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Střely na branku: 34:22. Rozhodčí: Souček, Veselý – Bosák, Maštalíř. Diváci: 5 200. Bakalář nejlepší hráči zápasu: André Lakos – Matěj Pekr.

Rytíři znovu zvládli velmi dobře vstup do utkání a tentokrát se radovali už po dvou minutách a jedné vteřině! Šimon Jelínek se dostal do pásma kolem mantinelu, bekhendem poslal puk na bránu a kotouč se štěstím proskotačil mezi betony Davida Honzíka – 🚨 1:0. Kladeňáci pak měli dál nápor a hru posléze na chvíli přerušila kuriózní situace. Přestala fungovat časomíra na kostce. Problém byl ale rychle vyřešen a hra neztratila nic ze svého tempa. Jihlava pak zatlačila domácí při přesilové hře a dokonce byla odměněna! Adam Zeman se dostal k odraženému puku a doklepl ho do odkrytého koutu brány – 🚨 1:1. Na konci třetiny si pak navíc Dukla znovu zahrála ve výhodě a podruhé v utkání se radovala. Matěj Pekr dojel vyražený puk a přehodil Cikánkův natažený beton – 🚨 2:1.

Ve druhé části začala Jihlava s jednobrankovým vedením více kontrolovat hru a mnoho útočných šancí k vidění nebylo. Kladeňáci se ale postupně zvedli a nakonec na srovnání dosáhli! Linus Svedlund vystřelil od modré a kotouč skončil po dorážce Antonína Melky až v síti – 🚨 2:2. Rytíři poté měli i další šance, jenže udeřili hosté! Matěj Pekr ujel na bránu, poslal Cikánka na vzdálenější stranu a zasunul kotouč k bližší tyčce – 🚨 2:3. Ve zbytku třetiny pak ještě domácí soupeře několikrát zatlačili, vyrovnat už ovšem znovu nedokázali.

Ze závěru prostředního dějství si Rytíři přenesli do poslední dvacetiminutovky výhodu pěti proti třem. A dokázali ji využít velmi rychle! Jaromír Jágr se pokusil vystřelit, ale puk mu sjel z čepele a zamířil před brankoviště. Tam byl nejpozornější Ladislav Zikmund, který doklepl přesně do brány – 🚨 3:3. Standardní přesilovku pak Kladno nevyužilo, ale po jejím skončení šlo do vedení! Jakub Strnad dobře udržel puk, všiml si volného prostoru, do kterého si sjížděl André Lakos, a rakouský obránce už dokázal Davida Honzíka propálit – 🚨 4:3. Dukla pak musela logicky přidat a tlačit se za vyrovnáním, ovšem kladenská obrana si počínala jistě. Když už se hosté dostali do šance, zasáhl výborně Cikánek nebo mu pomohla tyč. Dvě minuty před koncem hosté odvolali gólmana a na to doplatili! Tomáš Plekanec trefil jen bránícího hráče, ale Petr Vampola už dorazil přesně do prázdné klece – 🚨 5:3.


Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Chtěli jsme do dnešního utkání vstoupit tak jako včera, kdy jsme si v první třetině vytvořili veliký tlak. To se nám bohužel nepovedlo, chyběl nám pohyb a nebruslili jsme tak dobře jako včera. Neměli jsme ani přesilovky, takže to bylo vyrovnané. Chvílemi byla Jihlava naopak lepší. Dali jsme gól, pak jsme měli jednu velkou šanci, tu jsme neproměnili. Tonda Melka to netrefil do prázdné brány a Jihlava to otočila. My jsme to pak naší vůlí a bojovností otočili zase v poslední třetině.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): My jsme samozřejmě zklamaní, že odsud neodvážíme ani jedno vítězství. Včerejšek nebudu hodnotit, ten proběhl, jak proběhl. Dneska nevyhrál lepší, ale chytřejší tým. My jsme dojeli na hloupost. Dvě oslabení před koncem druhé třetiny, kdy jsme ve vedení, takhle zkušený tým s takovými hráči dokáže využít. Přestože jsme si potom něco vytvořili, tak už jsme to do branky nedostali, abychom to aspoň srovnali a mohli jít dál. Dneska vyhrála chytrost. Můžu soupeři pogratulovat k vítězství a vám říct, že se tady v neděli uvidíme. 


Zápas v číslech 📊