„Brendon tu velmi dobře odehrál dvě sezony, smlouvu jsme s ním chtěli prodloužit hned po postupu do extraligy. Teď je to černé na bílém. Po vzájemné domluvě se do přípravy zapojí o něco později až na začátku srpna,“ uvedl sportovní manažer a trenér Rytířů David Čermák. Nash tak nestihne první přípravné duely 30. července v Litvínově a 1. srpna doma se Slavií.

Vytáhlý bek nebude jediným kanadským „Brendonem“ v sestavě, Kladno už posílil útočník Brendan O'Donnell. A v zemi javorového listu chce majitel klubu Jaromír Jágr ještě zalovit. „Snažíme se v rámci našich možností co nejlépe posílit a děláme pro to maximum. Zatím nám vše nevyšlo podle představ, ale ještě jednoho Kanaďana rozhodně chceme,“ prozradil Jágr.

„Moc se těším na další sezonu na Kladně. Myslím, že ty předchozí byly povedené a budu se snažit na ně navázat, teď to ale bude konečně v extralize! Hrát s Rytíři českou nejvyšší soutěž je nová výzva,“ vzkázal Brendon Nash z domovského města Kamloops.

Kladenské diváky Brendon Nash okouzlil poprvé v ročníku 2015/16, kdy ve 48 zápasech nasbíral 43 kanadských bodů, překonal tak dosavadní ligové maximum a výrazně zezadu podpořil brankostroj Davida Stacha s Vítězslavem Bílkem. Po úspěšné štaci na Kladně a první evropské zkušenosti se rozhodl poznat Rakousko a v mezinárodní EBEL lize nastupoval za Graz. Předloni působil v dánském klubu Rungsted Seier Capital, poté se vrátil do Kladna a pomohl Rytířům k vysněnému postupu do extraligy. Připomeňme, že si v minulosti připsal i dva starty v NHL za tým Montreal Canadiens.

Brendon Nash - statistiky

Aktuální soupiska Rytířů

Brankáři: Adam Brízgala, Lukáš Cikánek

Obránci: Martin Kehar, André Lakos, Brendon Nash, Ladislav Romančík, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr

Útočníci: Štěpán Bláha, Jakub Hajný, Jaromír Jágr*, Šimon Jelínek, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Patrik Machač, Antonín Melka, Brendan O'Donnell, Tomáš Redlich, David Stach, Jakub Strnad, Ladislav Zikmund - na zkoušce Adam Kalaj a Jakub Müller

*Jaromír Jágr ve svém klubu podepsal hráčský kontrakt, pokračování kariéry ale ještě nepotvrdil.