Jaké máš pocity z prvního zápasu za Rytíře?

Byla to zajímavá zkušenost, opravdu se mi líbili fanoušci. Co se týká hokeje samotného, zatím ještě poznávám spoluhráče a seznamuji se s jejich hrou – přijel jsem teprve před týdnem – ale každopádně bylo skvělé být zpátky na ledě.

Dosud jsi působil hlavně v zámoří, loni jsi krátce okusil Dánsko. Co tě přivedlo do Kladna?

Kladno se mi zdálo jako dobrá příležitost po tom, co tým loni postoupil do extraligy. O soutěži jsem slyšel spoustu dobrého, i můj agent ji chválil. Už se těším na sezonu. Každý rok se chci zlepšovat a myslím, že tady mám velkou šanci se posunout a pomoci týmu.

Jakou roli hrál ve tvém rozhodování Jaromír Jágr?

Rozhodně to byl jeden z důvodů sem jít. Zahrát si s takovou legendou se nepoštěstí každému, takovou příležitost si nemůžete nechat ujít! Zatím jsem si zahrál jen proti němu. V NHL jsem pětkrát nastoupil za Buffalo a jeden z těch zápasů byl proti Floridě, kde zrovna Jaromír hrál. Hrát s ním je samozřejmě skvělé a mí přátelé v Kanadě si myslí to samé. Tam se lidé každý den dívají na NHL, takže Jágra dobře znají.

"Zahrát si s takovou legendou, jako je Jágr, se nepoštěstí každému."

Věděl jsi před svým příjezdem do Kladna o klubu, případně o městě něco?

Opravdu jsem toho moc nevěděl krom toho, že tým postoupil do nejvyšší soutěže. Když mi bylo 14, byl jsem v Praze na hokejovém turnaji, a to je vlastně moje jediná dosavadní zkušenost s Českou republikou, ze které si pamatuji maximálně to, jak všichni chválili dobré české pivo. Ale samozřejmě jsem si pak nějaké informace dohledal na internetu a udělal jsem si trochu přehled.

Jak se ti tady zatím líbí?

Moc si to užívám. Už jsem byl dvakrát v Praze a tam se mi líbilo opravdu hodně.

A první dojmy ze šatny?

Skvělé. Kluci mě tady přivítali a vzájemně jsme se představili, zatím je to dobré. Také určitě pomůže, že budeme v týmu tři Kanaďané, protože jinak budu asi přece jen narážet na nějakou jazykovou bariéru.

"Atmosféra tu byla i na přípravý zápas opravdu dobrá!"

Co říkáš na stadion?

Ten se mi líbí. Atmosféra tu byla i na přípravný zápas opravdu dobrá a dovedu si představit, že na ligu tady bude plno!

Oceníš při aklimatizaci to, že led na Kladně má rozměry odpovídající zámořským kluzištím?

Určitě, jsem za to rád. Ale loni jsem hrál v Dánsku, takže tam už jsem si trošku zvykl na evropské rozměry a co vím, tak i tady v extralize hrají ostatní na evropských rozměrech. Myslím ale, že ani se širším kluzištěm nebudu mít problém.

Jak vzpomínáš na své působení v NHL?

Na to se nedá zapomenout. Sice jsem za Buffalo odehrál jenom pět zápasů, ale byla to úžasná zkušenost.

Oblékal jsi sice dres Sabres, ale pocházíš z Ontaria, takže předpokládám, že jako malý jsi fandil někomu jinému.

Můj nejoblíbenější tým bylo vždy Toronto Maple Leafs. Vyrůstal jsem totiž poblíž, asi jen dvě hodiny cesty autem od Toronta.

Jak bys kladenským fanouškům popsal svůj styl hry?

Řekl bych, že jsem spíše defenzivní bek, ale mohu pomoci i směrem dopředu. Myslím, že mám docela slušnou střelu, kterou bych mohl využít v přesilových hrách. Mým úkolem je samozřejmě dobře bránit, ale doufám, že budu platný i na opačném konci hřiště.

Jak se na Kladně zabydluješ? Přijel jsi sám?

Zatím jde všechno hladce. Ubytování je pěkné a ano, jsem tady sám, žádná přítelkyně. Soustředím se na hokej, od toho tady jsem. (úsmívá se)