Polovina baráže je minulostí a karty jsou po ní rozdány následovně. Pardubice, které prohrály jen jednou, jsou první s patnácti body a druhou postupovou příčku drží dvanáctibodové Kladno! Rytíři mají pět bodů k dobru před třetím Chomutovem a poslední České Budějovice dosud získaly jen body dva. „Kdyby nám před baráží někdo řekl, že po šesti kolech budeme mít čtyři vítězství, tak bychom to určitě brali. Samozřejmě nás nejvíc mrzí první zápas v Chomutově, ve kterém jsme měli bodovat. To se bohužel nepovedlo. Máme čtyři vítězství a pokračujeme dál tak, abychom to zvládli,“ hodnotí dosavadní průběh prolínací soutěže trenér David Čermák.

Vyhlídky před sedmým kolem jsou pro Rytíře i Piráty tedy jasné. Pokud zvítězí Rytíři v základní hrací době, odskočí svému pronásledovateli již na rozdíl 8 bodů a před dalšími boji budou mít slibnou pozici. Pokud naopak uspěje domácí Chomutov a získá všechny tři body, rozdíl bude jen dvoubodový. Jde tedy o hodně! „Já si říkám před každým zápasem, že by to mohl být ten rozhodující. Pak přijde další zápas a říkám si to znova. Myslím, že klíčových bude všech šest zbývajících zápasů a rozhodovat se bude až do posledního kola. Pokud v pátek zvítězíme, tak naše šance znovu stoupnou. Určitě tam jedeme vyhrát,“ vyhlašuje před pátečním zápasem kladenský trenér.


Čtvrtá lajna se podepsala pod výhru v Pardubicích

Rytíři v posledním kole jako vůbec první tým baráže porazili dosud suverénní Pardubice. Přestože Kladeňáci ztráceli, díky proměněnému trestnému střílení Linuse Svedlunda znovu srovnali krok a dostali se do trháku. Štěpán Bláha poslal hosty do vedení, Jakub Hajný navýšil a v úplném závěru pečetil Tomáš Plekanec do prázdné brány na 4:1. „Byli jsme si jistí, že Pardubice určitě nevyhrají všechny zápasy v baráži. Jsme rádi, že jsme byli první, kdo je porazil. Ani výsledek doma, kdy jsme s nimi prohráli 0:5, neodpovídal hře a s tím jsme do Pardubic jeli. Chtěli jsme je překvapit a to se nám povedlo. Hlavní rozdíl byl v tom, že nám neodskočili na větší rozdíl. Za stavu 1:1 měli velikou příležitost, kdy netrefili prázdnou bránu, ale jen tyčku. My jsme jim pak odskočili. Naše čtvrtá lajna hrála výborně celý zápas a byla odměněná dvěma góly. To rozhodlo celý zápas,“ chválil po důležité výhře Čermák.

Právě nově sestavená čtvrtá řada měla na kladenském vítězství v Pardubicích asi vůbec největší podíl. Po prvních dvou kolech baráže naskočili vedle Tomáše Kauta (1+1) Jakub Hajný (1+0) a Štěpán Bláha (1+1) a ti svým pohybem a důrazem hru Rytířů ještě zlepšili. „Šli tam po dvou porážkách a od té doby jsme čtyřikrát vyhráli. Kluci nám pomohli, vnesli do naší hry energii, důraz a hodně bruslení. To nám pomáhá,“ je kladenský trenér spokojený s výkony svých mladých útočníků. Nejsou to ale pouze mladí forvardi, kdo podává v baráži výborné výkony. Druhým nejproduktivnějším Rytířem v prolínací soutěži je po Tomáši Plekancovi (1+5) totiž poněkud překvapivě André Lakos (1+4). Tedy zkušený bek, který vyniká zejména skvělou defenzivou. „André je zkušený hráč, který hraje v klidu. Neřeší to hekticky, ale vždycky s přehledem. Zatím hraje velmi dobře,“ pochválil rakouského obra David Čermák.


O výhře Pirátů nad Motorem rozhodl jediný gól

Chomutovští Piráti se dokázali udržet za Rytíři o pět bodů, když v posledním kole těsně udolali České Budějovice. Zápas na severu Čech nakonec rozhodla jediná branka z osmnácté minuty! Marek Tomica otevřel skóre a zároveň stanovil konečné skóre zápasu. Dál už totiž kouzlili gólmani. Justin Peters skončil s 28 zásahy a 100% úspěšností a hostující Petr Kváča zapsal do statistik 96,15 % pochytaných střel. Chomutov tak uhájil domácí prostředí a zapsal těsné vítězství 1:0.

Hlavním tahounem Chomutova v prolínací soutěži je zatím útočník Pavel Klhůfek (4+2), který naposledy v zápase s Kladnem zaznamenal bleskový hattrick. Velmi dobře si vedou také Jakub Sklenář (1+4) a Vladimír Růžička (1+3). Gólman Justin Peters už během šesti kol zapsal dvě čistá konta, přesto si drží úspěšnost zásahů jen na 90,50 %. Spoustu černé práce obstará tvrďák David Štich (0+0), který rozdal ze všech hráčů v baráži nejvíce hitů (12) a po Brendonu Nashovi zblokoval nejvíce střel (10). Chomutovští potřebují k posunu tabulkou zlepšit jak defenzivní, tak ofenzivní hru. Dosud se totiž prosadili jen 11x a inkasovali už 21x. V obou ukazatelích jsou z celé čtveřice nejhorší.


7. kolo baráže o TELH Piráti Chomutov - Rytíři Kladno se odehraje v pátek 12. dubna od 17:30 v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ. Utkání můžete sledovat živě na O2 TV Sport.